Karabiberin Farklı Kullanım Alanları

Karabiberin Farklı Kullanım Alanları

Karabiberin Farklı Kullanım Alanları

Türk mutfağının en çok kullanılan baharatlarından biri olan karabiberi yemeklerin dışında farklı alanlarda da kullanabilirsiniz. Karabiberin hiç bilmediğiniz pek çok kullanım alanı bulunmaktadır. Karabiberi cilt temizliği için kullanabileceğiniz gibi geçmek bilmeyen öksürüğünüz içinde kullanabilirsiniz. Karabiberin bilinmeyen kullanım alanları ise şunlardır;

karabiberin-farkli-kullanim-alanlari

  • Kadınların en büyük şikayetlerinden biri de renkli çamaşırların bir süre sonra renklerinin solmasıdır. Bu sorunu çözmek için hiç aklınıza gelmeyecek bir yöntem var. Bunun için renkli çamaşırlarınızı makineye koyduktan sonra üstüne bir çay kaşığı karabiber ekleyiniz. Renklerinin solmadığını fark edeceksiniz.
  • Kas ağrıları pek çok kişi de görülen ortak sorunlardan biridir. Genç yaşlı pek çok kişinin yaşadığı bu sorun için ise karabiber yağını kullanabilirsiniz. Karabiber yağı ile ağrıyan kaslarınıza masaj yaparsanız ağrının hafiflediğini fark edeceksiniz. Karabiber yağının kasları gevşetme etkisi bulunmaktadır.

karabiberin-farkli-kullanim-alanlari

  • Mide hazımsızlığı yaşıyorsanız eğer bu sorunu çözmek içinde yine karabiberden faydalanabilirsiniz. Karabiberin içinde asit bulunduğu için midenin daha kolay ve çabuk hazmetmesine yardımcı olacaktır.
  • Karabiber içerisinde anti bakteriyel ve antioksidan barındırmaktadır. Bu yüzden cilt temizliğinde, cilt sağlığında, bakımında karabiber yağını kullanabilirsiniz. Daha sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmak için karabiber yağı ile cildinize masaj yapabilirsiniz.
  • Karabiberin öksürük kesici etkisi de bulunmaktadır. Bunun için sıcak suyun içine bir tatlı kaşığı bal, bir çay kaşığı karabiber ekleyerek içiniz.

karabiberin-farkli-kullanim-alanlari

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ