Kararmış Ocak Gözleri Nasıl Parlatılır?

Kararmış Ocak Gözleri Nasıl Parlatılır?

 Set üstü ocaklar zamanla, kullanıldıkça kararmaya başlarlar. Çoğu hanımın ortak sorunlarından biri olan ocakların kararması için birçok kimyasallı temizlik ürünü üretilmiştir.

Ancak bunların çoğu kesin çözüm değildir. Bunun için kendiniz evde yapmış olduğunuz doğal temizleyiciler sayesinde ocaklarınızı eski haline getirebilir ve pırıl pırıl olmasını sağlayabilirsiniz. Son zamanlarda ev yapımı pratik temizleyiciler oldukça ilgi görmeye başlamıştır. Kimyasalların yol açtığı sorunlar ve hastalıklardan ötürü ev hanımları doğal olan temizleyicilere yönelmiştir.

   Kararmış ocak gözlerinizi pırıl pırıl yapmak için gerekli olan malzemeler ise şunlardır; 2 çay bardağı sirke, 4 yemek kaşığı limon tuzu, demirlerin üzeri geçene kadar su, beyaz sabun ve çelik tel ocak gözlerinizi temizlemek ve parlatmak için yeterli olacak malzemelerdir.

Bu karışımı iyice karıştırıp içerisine demirleri atınız ve ocağa bir kap içerisinde alıp kaynatınız. Ardından ise beyaz sabuna batırdığınız sünger ile iyice ocak gözlerini ovalayınız ne kadar işe yaradığını gördüğünüzde sizde gözlerinize inanamayacaksınız.

Sirkeli ve limonlu su her zaman için ev temizliğinden vazgeçilmez ikilidir. Sizde ocak gözlerinizin temizliğinde bu ikiliden yararlanarak harikalar yaratabilir ve aynı zamanda pırıl pırıl ve tertemiz ocak gözlerine sahip olabilirsiniz. Aynı yöntemi ve karışımı kullanarak aynı zamanda ocağınızın üzerini de bir sünger yardımı ile silebilirsiniz. Oldukça işe yarayacak olan bu karışımı mutfağınızdaki inatçı lekeler için de gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.

Artık günümüzde kimyasal maddeler ile oluşan temizleyiciler kansere kadar birçok hastalığa sebep olmaktadır. Sizde bu etkilerden kurtularak sirke, tuz ve limonun gücünden yararlanın ve evinizi baştan aşağı bu ürünler ile temizleyebilirsiniz. Hem sağlıklı hem de uygulaması pratik olduğu kadar da ekonomik olduğu için rahatlıkla ve güvenle kullanabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ