Karın Ağrısına Ne İyi Gelir? Karın Ağrısı Nasıl Geçer?

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir? Karın Ağrısı Nasıl Geçer?

Sitemizde sizler için faydalı olabileceğini düşündüğümüz ve takipçilerimiz tarafından büyük ilgi gören yüzlerce içerik bulunmaktadır. Bunlardan biri de Karın Şişliğine Ne İyi Gelir? Başlıklı yazımızdır. Bugünkü yazımızda da karın ağrısına ne iyi gelir? Sorusunu yanıtlamaya çalışacağız. Karın ağrısı nasıl geçer? Diye merak eden kişiler evde kendi yöntemleriyle neler yapabileceklerini araştırıyorlar. Ancak karın ağrısı şikayeti çeşitli sebeplerden dolayı oraya çıkabilir. Aniden başlayan karın ağrısı ile karşılaşıldığında mutlaka vakit kaybetmeden doktora gitmelidir.

Karın Ağrısı Nasıl Geçer?

  • Karnınız ağrımaya başladığında ilk yapılması gereken karın bölgesinin sıcak tutulmasıdır. Bunu vücut ısısını artırarak veya sıcak su torbası ile sağlayabilirsiniz.
  • Karın ağrısı nasıl geçer? Karın ağrısına yapılacak ilk müdahaleler arasında hafifçe masaj yapmak da vardır. Karnınıza dairesel hareketlerle masaj yapmak rahatlatacaktır.
  • Alkol ve sigara kullanan kişilerde karın ağrısı olması halinde bu maddeler zararlı etkilerinden dolayı ağrıyı artırır. Bunları azaltmanız ağrının da azalmasın sağlayacaktır.
  • Pul biber, karabiber gibi acı biberler karın ağrısını tetikler. Karın ağrısı nasıl geçer? Diye merak ediyorsanız acıdan uzak durmaya çalışmanızda fayda var.
  • Karnınız ağrıyorsa midenizin olabildiğince boş olması gerekir. Dolu bir mide karın bölgesine baskıyı artırır. Bu da ağrının şiddetlenmesine yol açar.
  • Karın ağrısı nasıl geçer? Karın ağrısı ile başa çıkmak için ağır yemeklerden kaçınmak, lif açısından zengin olan sebze ve salatalara yönelmek gerekir.

Karın Ağrısı Neden Olur?

Karın ağrısı neden olur? Karın ağrısının pek çok sebebi olabilir. Aniden ortaya çıksa da, birkaç gündür ağrıyor olsa da bu şikayet sonrasında yapılması gereken hemen bir doktora görünmektir. Karın ağrısı iç organlardaki bir rahatsızlığın habercisi olabileceği gibi üşütmeden kaynaklı da olabilir. Karın ağrısı nasıl geçer? Yazının devamında…

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?

Karın ağrısına ne iyi gelir? Evde karın ağrısı için ne yapılabilir? İşte cevabı…

  • Bir miktar taze ya da kuru naneyi limonla kaynatarak içebilirsiniz.
  • Rezene bitkisi ve portakal kabuğunu kaynatarak içmeniz de fayda sağlayabilir. Mürver çiçeği, fesleğen, nane, lavanta, biberiye, papatyadan birer tutam kaynatılarak çay haline getirilip, içilebilir.
  • Kekik yağı ve biberiye yağının karıştırılarak karın bölgesine masaj yaparak sürülmesi özellikle çocuklarda karın ağrısını geçirebilir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ