Kartondan Oyuncak Yapımı

Kartondan Oyuncak Yapımı

Çocuklar için oyuncaklar oldukça önemlidir. Çocukların zihinsel gelişimi ve algısı için oyuncaklar ile işlevsel olarak oynamaları onları tanımaları gerekir. Ancak illa para vererek hazır oyuncaklardan almanıza gerek yoktur. El emeği ile yaptığınız oyuncaklarda onlar için oldukça eğitici ve öğretici olabilir. El emeği ile yapılan oyuncaklar birçok farklı modele ve türe sahiptir. Örgüden yapılanlar, keçeden yapılanlar, tahtadan yapılanlar, kartondan yapılanlar ve daha niceleri vardır.

Bugün size çocuklarınız için yapabileceğiniz kartondan oyuncak fikri sunacağız. Sizde içerisinden beğendiklerinizi ve çocuklarınıza uygun olacağını düşündüklerinizi yapabilir ve oyun saatlerinizi renklendirebilirsiniz.

Kartondan yapılan oyuncaklardan biri ise kartonla yapılan mutfak tezgahıdır. Bunun için küçük ebatlarda karton, makas, renkli elişi kağıtları veya yapışkanlı folyo, yapıştırıcı, iğne, iplik ve birkaç minyatür mutfak gereci yeterli olacaktır. Öncelikle kartonlar ile dilediğiniz uzunluktan tezgahı yapınız.

Ardından mutfakların olmazsa olmazı ocağı yapınız. Ocak başlıklarını dilerseniz siyah el işi kağıdı ile yapabilir veya minyatür olanlarını tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde gri elişi kağıdı ile de evyeyi yapabilirsiniz veya onunda minyatürünü bulup yerine yerleştirebilirsiniz. Dolaplar için ise yapışkanlı folyo veya dilediğiniz renklerde yapışkanlı folyo kullanabilirsiniz.

Peki karton ile başka hangi oyuncaklar yapılabilir diye düşünüyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

  Kartondan mini bir çamaşır makinesi, televizyon, bulaşık makinesi, laptop, büfe, karavan, şık bir çanta, mini kulübeler, buzdabı, set üstü ocak gibi daha birçok oyuncak da elde edebilirsiniz. Biraz hayal gücünüzü biraz da becerilerinizi kullanarak harikalar yaratabilirsiniz. Kartonla yaptığınız oyuncakları çocuğunuzla beraber yaparak keyifli ve etkili bir zaman dilimi de geçirebilirsiniz. Ayrıca el emeği ile yapılmış oyuncaklar çocuğunuzu hazır alınan oyuncaklardan çok daha fazla memnun edecektir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ