Canım Anne

Kartopu Örgü yünleri ERKEK ÇOCUK KAZAK ANLATIM

Kartopu Örgü yünleri ERKEK ÇOCUK KAZAK ANLATIM

resimlere tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz bebek örgüleri bebek battaniyeleri patik şapka modelleri

Zorluk Derecesi: Kolay
İlgili Şiş numaraları: 4
Örgü Şekli: Ters Örgü-Düz Örgü
Yaş Grubu: Çocuk
Mevsimler: Kış
AK-SOFT
Renk No: K010 2×100 gr
K940 1×100 gr
4 Numara Şiş
Yaş: 1,5
ARKA: 70 ilmekle başlayıp 1 ters, 1 düz olarak 8 sıra lastik örün. Düz örgüye geçip 22 cm ördükten sonra sıra başından 31 ilmeği örün. Gelen 4 ilmeği 1 ters, 1 düz lastik örün. Kalan 35 ilmeği örmeden şişte bekletin. Örgünün boyu 28 cm oluncaya kadar lastik ördüğünüz 35 ilmeği aynı şekilde örüp bitirin. Lastik bölümüne 1 ilik açın. Şişte beklettiğiniz parçaya 4 ilmek atıp 1 ters, 1 düz olarak örün. Diğer ilmekleri geldiği gibi düz örün ve 28. cm’de ilmekleri bir seferde bitirin.
ÖN: 70 ilmekle  başlayıp 1 ters, 1 düz olarak 8 sıra lastik örün. 24 cm düz ördükten sonra yaka kesimine geçin.  Ortadaki 10 ilmeği bir seferde kesin. Omuzda 23 ilmek kalıncaya kadar yakayı 2+1+1+1+1 olarak  açmaya devam edin.
KOL: 40 ilmekle başlayıp 1 ters, 1 düz olarak 8 sıra lastik örün. 15 cm düz örgü örerken 52 ilmek oluncaya kadar belli aralıklarla her 2 taraftan 1’er 1’er ilmek arttırın. Toplam kol boyu 24 cm oluncaya kadar 52 ilmekle arttırma yapmadan örün ve bitirin.
YAKA LASTİĞİ: Yaka oyuntusundan 68 ilmek çıkartıp 5 sıra 1 ters 1 düz lastik örün. Yakayı ön taraftan ikiye ayırın. Yakanın bir tarafından 4 ilmek arttırıp toplam 38 ilmeğe çıkarın. 18 sıra düz örgü örün ve yakanın diğer tarafına geçip aynı işlemi uygulayın.
KRAVAT: Siyah iple 12 ilmekle başlayıp 2 sıra haraşo örün. Sıranın başından ve sonundan 1’er ilmek olacak şekilde 6 ilmek kalıncaya kadar eksiltme yapın. Eksiltme işlemi bittikten sonra, bu sefer sıranın başından ve sonundan 1’er ilmek olacak şekilde 16 ilmek oluncaya kadar arttırma yapın. 22 sıra haraşo örgü örün. Daha sonra şişinizde 2 ilmek kalıncaya kadar sıranın başından ve sonundan eksiltme yapın ve bitirin. Kol boyu 24 cm Toplam boy 32 cm
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi