Canım Anne

Kartopu Örgü yünleri Kız çocukları için hırka anlatım

Kartopu Örgü yünleri Kız çocukları için hırka anlatım
orluk Derecesi: Kolay
İlgili Şiş numaraları: 4,5
Örgü Şekli: Haraşo-Düz Örgü-Ters Örgü
Yaş Grubu: Çocuk
Mevsimler: Kış
GONCA
Renk No: K515 4×100 gr
Şiş No: 4,5
ARKA: 82 ilmekle başlayarak 3 sıra haraşo örün ve modele geçin. Model için; 2 sıra düz örgü örün. Sonraki sırada 1 ilmek düz 3 ilmek ters, 1 ilmek düz, 3 ilmek düz, 1 ilmek düz, 3 ilmek ters, 1 ilmek düz olarak sırayı bitirin. Bu şekilde 3 sıra daha örün. Sonra 2 sıra düz örgü örün. Daha sonra, 1 ilmek düz, 3 ilmek düz, 1 ilmek düz, 3 ilmek ters, 1 ilmek düz, 3 ilmek düz, 1 ilmek düz, 3 ilmek ters, 1 ilmek düz olarak sırayı bitirin. 1 sıra daha bu şekilde ördükten sonra 2 sıra düz örgü örün. Örgünün boyu 33 cm oluncaya kadar modeli uygulamaya devam edin. Kol evini 3+2+1 olarak açın. Toplam boy 50 cm olunca bütün ilmekleri bir seferde bitirin.
ÖN: 25 ilmekle başlayarak 3 sıra haraşo örün ve modeli kurun. Modelli örgüyü örerken toplam ilmek sayınız 40 oluncaya kadar her sırada tek taraftan 1 ilmek arttırarak etek ucuna yuvarlak bir görünüm vermiş olun. 33. cm’de kolu evini 3+2+1 olarak açın. 43. cm’de örgünün tek tarafından (etek ucunda arttırma yaptığınız taraftan) her sırada 1’er ilmek eksilterek 23 ilmeğe kadar düşün. Toplam boy 50 cm olunca bütün ilmekleri bir seferde kapatın.
KOL: 36 ilmek başlayarak 3 sıra haraşo örün ve modeli kurun. Kol boyu 34 cm oluncaya kadar belli aralıklarla her 2 taraftan 1’er ilmek arttırarak 56 ilmeğe kadar çıkın. Kolu 3+2+1+1+1… olarak omuzlarda 12 ilmek kalıncaya kadar eksiltin. 42. cm’de kalan ilmekleri bir seferde bitirin.
MOTİF: 7 zincir çekin, 2 ucu birleştirerek halka yapın. Üzerini 1 sıra sık iğne ile doldurun. Sonraki sırada farklı renk ip kullanarak 1 deliğe 1 tırabzan batın, yanındaki deliğe 2 tırabzan batarak arttırma yapın. Bu şekilde arttırma yaparak sırayı tamamlayın. Farklı renk ip kullanarak ve aynı şekilde arttırma yaparak 1 sıra daha sık iğne örün ve bitirin. Toplam boy 48 cm Kol boyu 42 cm.

resimlere tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz bebek örgüleri bebek battaniyeleri patik şapka modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın