Canım Anne

Kartopu Örgü yünleri Örgü tunik anlatım

Kartopu Örgü yünleri Örgü tunik anlatım

resimlere tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz bebek örgüleri bebek battaniyeleri patik şapka modelleri

Zorluk Derecesi: Kolay
İlgili Şiş numaraları: 4,5
Örgü Şekli: Ters Örgü-Düz Örgü
Yaş Grubu: Çocuk
Mevsimler: Kış
RESİTAL
Renk No: K725 3×100 gr
Şiş No: 4.5
Yaş: 3,5
ÖN: 76 ilmek başlayın 1 ters, 1 düz olarak 4 sıra lastik örüp düz örgüye geçin. 10 sıra düz örgü ördükten sonra, sıranın başından ve sonundan 1’er ilmek eksiltin. 2 kere, 8 sırada bir örgünün başından ve sonundan 1’er ilmek eksiltin. Daha sonra 5 kere, 6 sırada bir her 2 taraftan 1’er ilmek eksiltin. 11 sıra eksiltme işlemi yapmadan düz örün. 2+2 olarak kolu kesin. 14 sıra haraşo örün ve yaka oyuntusuna geçin. 4+3+2+1 olarak yakayı kesin. Toplam haraşo sayısı 24 olunca ilmekleri bitirin.
ARKA: Ön parçanın ölçülerinde aynı şekilde örülür.
KOL: 50 ilmekle başlayıp 2 sıra haraşo örün. Kolu 2+2 olarak kesmeye başlayın. Sonraki sıralarda omuzda 6 ilmek kalana kadar her 2 taraftan 1’er 1’er ilmek eksiltmeye devam edin.
CEP: 20 ilmekle düz örgüye başlayın. İlmek sayınız 26 oluncaya kadar sıranın başından ve sonundan 1’er ilmek arttırın. 16 sıra 26 ilmekle düz örgü örün. Örgünün tersinde, 8 ilmeği 1 ters, 1 düz olarak lastik örün. Gelen 10 ilmeği kesin, kalan 8 ilmeği de aynı şekilde 1 ters, 1 düz olarak lastik örün ve sırayı tamamlayın. Örgünün düzünde, aynı şekilde lastik örerek ilmekleri birleştirip pilileri oluşturun. 6 sıra daha lastiğe devam edip bitirin.
YAKA: Yakadan 76 ilmek çıkartıp 4 sıra haraşo örün ve örgünün tersinden ilmekleri bitirin.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın