Kavanoz Kapaklarını Açmanın 4 Püf Noktası

Kavanoz Kapaklarını Açmanın 4 Püf Noktası

 

   Mutfakta yemek yaparken veya hazırlarken bayanların sıkça karşılaştıkları sorunlar arasında yer alan sıkışan kavanoz kapakları için elbette ki çözüm yolları ve pratik püf noktaları da bulunmaktadır.

  • Sıkışmış kavanoz kapağını açmak için çıplak el ile tuttuğunuzda kayacak ve açmanızı zorlaştıracaktır. Bunun için kavanozu havlu veya bir bez yardımı ile tutarak açmayı denemelisiniz. Eğer kavanoz çok fazla sıkışmış ise diğer önerilere göz gezdirebilirsiniz.                                       
  • Sıkışmış kavanoz kapaklarını açmak için kavanozu ters çevirip tezgaha hafif hafif birkaç kez vurunuz. Veya tahta kaşık yardımı ile kapak kısmına vurunuz. Bu daha kolay açılmasını sağlayacaktır.
  • Tüm çabalarınıza rağmen açılmamış ise sıcak suyun gücünden yararlanabilirsiniz. Bir kabın içerisine sıcak suyu koyunuz ve kavanozu ters bir şekilde sıcak suyun içerisine koyunuz ve 30 saniye kadar bekleyiniz ve çıkarıp havlu yardımı ile açınız.                                                                                        
  • Ancak kavanozun soğuk olmamasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde sıcak suyun etkisi ile çatlayabilir. Bu yöntem oldukça işinize yarayacak pratik bir öneridir.
  • Kavanozun kapağına bıçağın sivri ucu ile biraz oynatmaya çalışın. Bu sayede kapak milimetrik olarak açılacak ve hava almaya başlayacaktır. Bu işlemden hemen sonra bir havlu yada bez yardımı ile tüm gücünüzü kullanarak açmayı yeniden deneyin. Çoğunlukla işe yarayacaktır.                                   
  • Hiçbir yöntem ile başarılı olamadıysanız üzülmeyin ve bir tirbuşon yardımı ile kapağı açmayı deneyin. 
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ