Canım Anne

Kaybolan eşyayı geri getirme duası – Kayıp Duası

Kaybolan eşyayı geri getirme duası – Kayıp Duası

Kaybolan eşyayı geri getirme duası – Kayıp Duası

Her hangi bir eşyayı bir yere koydunuz ve bulamıyorsunuz yada eşyanızı biri çaldı bu durumda okunacak dualar ve yapılacak ibadetler vardır. Bunun için gerçekten inanarak ibadet etmek ve dua etmek gerekir, ihlaslı bir şekilde yapılması duanın kabulü için önemlidir. Aşağıda nasıl dua edileceğine dair tüm bilgileri paylaştık. Allah duanızı kabul etsin. Amin

KAYIP BULMAK İÇİN OKUNACAK DUA

Hz. Ömer (ra)’in oğlu Abdullah şöyle buyurmuştur: Bir eşyasını kaybeden veya çaldıran kişi, iki rekât namaz kıldıktan sonra şöyle dua eder:

“Allâhümme rabbe’d-dâlleti ve hâdiye’d-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike.”

ANLAMI: “Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlayan Allah’ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir.” (Bostanu’l-Arifin; Bilal Eren, Açıklamalı Dua Hazinesi, s. 304)

Kaybolan, çalınan bir şeyi bulmak için, her gün yirmi beş kere, “Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne …”duasını okuyabilir. Buluncaya kadar okumaya devam eder. Noktaların yerinde, kaybolan şeyin ismini söylemelidir. (İbni Âbidin)

KAYNAK:Sorularla İslamiyet

Kaybolan Eşyayı Bulma Duası (Kayıp Duası)


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ