Kelebek motifli kare lif model yapımı

Kelebek motifli kare lif model yapımı

Kelebek motifli kare lif modeli yapımı yıldız ve kutu tekniği ile yapılan kolay lif çalışmasını siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Küçük kelebek detayları ile görselliği oldukça güzel olan lif modelini hediyelik veya çeyizlik yapabileceğiz lif modelleri arasındadır.

Lif modelleri tığ işinin vazgeçilmez el işleri arasında yer almaktadır. Kolay ve video anlatımlı olması ilgiyi arttırmaktadır. Herkesime hitap eden model seçeneği olması hanımların daha çok lif çalışmasını sağlamaktadır. Yeni el işi öğrenmek isteyenler kolay lif modelini tercih etmektedir. Lif modelleri el işlerinin vazgeçilmezi olmaya devam etmektedir.

Kelebek motifli kare lif model yapımı

4 Renk lif ipi

Elinize yatkın tığ seçimi

Yıldız ve kutu tekniği ile örülmüştür.

Yapılışı: İlk olarak üç zincir çekelim ikinci zincir içine fıstık yapalım uç uca altı fıstık yapalım, yedinci fıstık açık fıstık dibine ve karşıya açık fıstık yapalım üçünü birlikte kapatalım, yıldız tekniği ile beşe beş kare küçük orta kısım hazırlıyoruz. Devamında farklı renk ip ile kenar kısmına kutu tekniği ile devam ediyoruz. Tekrar beyaz ip ile dört sıra kutu tekniği yapalım diğer renk ip ile kenar oyasını yapıp bitirelim. Kelebek detaylarını yapıp lifi süsleyip bitiriyoruz. Detaylı yapımı için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Lif modelleri, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Örgü merakı youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Kelebek motifli kare lif model yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ