Canım Anne

Kemik erimesine bire bir denilen O Meyve

Kemik erimesine bire bir denilen O Meyve

kemik erimesine bire bir

Kemik erimesine bire bir denilen O Meyve

Anadolu’da her meyvenin mevsiminde,
. Erik kurusu
. Elma, armut kurusu
. Şeftali ve bir çok meyvenin ve sebzenin güneşten ve ışıktan, doğayla içiçe kışın tüketilmek üzere hormonsuz haliyle saklanırsın.
Şimdi çoğu insan hem unuttu, hem terketti, hem şehirlere göç etti bıraktı… Yalnız Maranki Anadolu Bitkileri tesislerinde geleneksel yöntemlerle hala aynı işlemlerden geçirilin halkımıza Kozmik Yaşam Merkezlerinde sunulmaya devam ediyor…
..
Bunlardan birisi KURU ERİK, halk deyimiyle ERIK KURUSU VEYA KAK’ı….

Genellikle kabızlık giderici yönüyle bilinen kuru eriğin çok önemli bir başka etkisi de ortaya çıktı…

Bilim adamları osteoporoz yani menopoz öncesi döneminde yaşanan kemik erimesine karşı günde 10 kuru erik tüketmenin kemikleri güçlendirdiğini ve osteoporoz riskini azalttığını ortaya koydu.

Ayrıca Florida ve Oklahama Eyalet Üniversitesi akademisyenleri kuru eriğin incir, çilek, kurutulmuş elma gibi diğer kuru meyvelerden de daha faydalı olduğu belirtildi.

Hürriyet’te de yer alan habere göre, Florida Eyalet Üniversitesi profesörlerinden Bahram Arjmandi kariyeri boyunca birçok kuru meyvenin etkilerini incelediğini ancak kuru eriğin yaşlanmada büyük rolü olan kemik erimesine karşı diğer sebze, meyve ve kuru meyvelerden daha etkili olduğunu açıkladı.

Araştırmada 1 yıl boyunca 55 yaşındaki bir grup kadına günde 100 gram kuru erik yenilmesi, diğer tarafta ise 45 yaşında bir grup kadına günde 100 gram kurutulmuş elma yemesi söylendi.

Araştırma sonucunda kuru erik yiyen kadınların kemiklerinde osteoporoz etkisinin çok daha az görüldüğü ortaya çıktı.
..
Not: Kompostosunuda yapabilirsiniz…
.
Kaynak:Ahmet Maranki

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi