Saçlara Keratin Bakımı ile İlgili Merak Edilenler!

Saçlara Keratin Bakımı ile İlgili Merak Edilenler!

Özellikle son yıllarda revaçta olan keratin bakımı yaptırma, kadınların ilgisini çekmeye devam ediyor. Bu bakımı yaptırmayı düşüneneler bir yandan keratin bakımı neye yarar? Keratinle bakım nasıl yapılır? Keratin yüklemesi nedir? Gibi konuları araştırmaya devam ediyorlar. Yazımızda bu konu ile ilgili tüm detayları bulabilirsiniz. Ayrıca Keratin Nedir? Faydaları Nelerdir? Başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

keratin-bakimi
Keratin Bakımı

Keratin Nedir?

Keratin denen maddi saçların, tırnakların ve cildin ana yapısında bulunur. Saçların korteks adı verilen dış tabakasında ve iç yapısında keratin adı verilen protein vardır. saçlardaki keratinin az olması zayıf ve cansız görünüm anlamına gelir.

keratin-bakimi
Keratin Yüklemesi

Keratin Yüklemesi Nedir?

Keratinin saçlarda az olması durumunda bu eksikliği gidermek ve saçları sağlıklı bir hale kavuşturmak için keratin proteini içeren saç bakım ürünleri ile destek sağlanır. Yapılan keratin bakımı saçların çok daha sağlıklı, pürüzsüz, parlak, canlı bir görünüme kavuşmasını ve eskisinden kısa sürede uzamasını sağlar. Bakım ürünleri ile saça yapılan bu işleme keratin yüklemesi denir. Güzelliğine önem veren kadınlar son dönemlerde keratin bakımı yaptırmayı ve daha çabuk uzayan, daha sağlıklı saçlara sahip olmayı seçiyorlar.

keratin-bakimi
Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

Keratin Bakımı Faydaları

Saçının daha hızlı uzamasını isteyen kadınlar saç bakım ürünlerini kullanarak kendileri de evde keratin bakımı yapabiliyorlar. Piyasada bitkisel keratin içeren pek çok ürün bulunuyor. Bu işlem aynı zamanda kuaförler tarafından da yapılıyor.

Saçta eksilen ve sorunlara yol açan keratin maddesi saça geri yükleniyor. Böylece saçların güçlenmesi ve sağlıklı uzaması sağlanmış oluyor. Saçtaki kırıkların da önüne keratin bakımı ve keratin takviyesi ile geçilebiliyor.

keratin-bakimi
Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

Keratin denildiğinde genellikle akla kuaförlerde yapılan düzleştirme işlemi gelir. Fakat keratinin saçlar için çok önemli olduğu unutulmamalıdır. Düzenli olarak keratin bakımı yaptırmak sağlıklı saçlar anlamına gelir.

Keratin bakımında, saç bakım ürünü öncelikle saça masaj yaparak uygulanır. Keratin şampuanı saçların tamamına, keratin bakım kremi ise sadece saçın uç kısımlarına sürülür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ