Canım Anne

Kestane Nasıl Pişirilir? – Evde Kestane Közleme

Kestane Nasıl Pişirilir? – Evde Kestane Közleme

Kestane Nasıl Pişirilir ? Evde Kestane Közleme

Kestane Nasıl Pişirilir - Evde Kestane Közleme

1. Kestaneleri iyice yıkayıp bombeli karın kısmının tamamını yanlamasına çiziyoruz. Çizdikten sonra suya atıyoruz. Hepsi çizilince suyunu süzüyoruz.

2. Közleme tavamızı ocağa koyup altını iyice açıp kızdırıyoruz. Kestaneleri tavaya koyuyoruz. Kestane fazlaysa 2-3 postada pişirebiliriz, hepsini birklikte pişirmek uzun sürebilir ve kurumaya neden olabilir.

3. Ocağın altı harlı yanarken kestaneleri 2-3 dakikada bir tahta kaşık ile karıştırıyoruz. fotoğraftaki gibi kestanelerin üzerinde siyahlık olana kadar közlenince altını kısıp, üzerine kapak kapatıyoruz.

4. Kestanelerin yeteri kadar demlendiğine emin olunca tavadan alıyoruz ve kapaklı kaba koyuyoruz.

Afiyet bal şeker olsun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi