Kilo Verdiren Yiyecekler Hangileridir?

Kilo Verdiren Yiyecekler

Pek çok kişi diyette iken ne yemesi gerektiğini tam olarak kestirememektedir. Acaba patlamış mısır yemesem kilo alır mıyım, patates yesem kilo alır mıyım gibi sorular ile baş etmek zorunda kalabilirsiniz. Ancak bu veya benzeri besinleri doğru şekilde tüketirseniz kilo alımınıza neden olacak herhangi bir etki oluşturmayacaktır. Önemli olan porsiyonu iyi ayarlamak ve doğru şekilde tüketmektir. İşte kilo verdiren yiyecekler;

kilo-verdiren-yiyecekler-hangileridir

  • Patates: İçerisinde yüksek oranda C vitamini ve potasyum barındıran patatesi haftada 5 porsiyonu geçmeyecek şekilde tüketirseniz kilo almanıza neden olacak bir etki ile karşı karşı gelmezsiniz. Burada önemli olan porsiyon sınırını aşmamak ve patatesi doğru olarak tüketmektir. Patatesi kızartma şeklinde, kremalı tüketmek yerine haşlayarak içine çeşitli sebzeler ekleyerek tüketmelisiniz.
  • Kahve: Kahve tüketirken krema ve şeker kullanmadan tüketirseniz açlık hissini bastırdığı için kilo vermenize yardımcı olacaktır.
  • Mısır: Patlamış mısırın içinde bulunan bitkisel lifler kilo almayı önlemekte ve kilo vermenizi desteklemektedir. Mısır bir tahıl olduğu için düzenli bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur. Trans yağ haricinde kullandığınız bir yağ ile patlattığınız mısırları gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

kilo-verdiren-yiyecekler-hangileridir

  • Makarna: Porsiyonu düzgün ayarlanmış olan makarna kilo almanıza neden olmayacaktır. Önemli olan porsiyonu iyi ayarlamak ve makarnayı yaparken ağır krema ve soslar kullanmamaktır. Bunun yerine ev yapımı soslar, domatesleri, çeşitli sebzeleri kullanabilirsiniz. Günlük olarak bir porsiyonu aşmamaya özen gösteriniz.
  • Sebzeli tavuk çorbası: Bu çorba içerisinde hem protein hem de çeşitli besin değeri bulunan sebzeleri içerdiği için diyet yapanlar için oldukça uygun bir çorba çeşididir. Diyet için sıvı tüketimi önemlidir. Sizlerde bu ve benzeri çorbaları yaparak sağlıklı şekilde kilo verebilirsiniz.

kilo-verdiren-yiyecekler-hangileridir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ