Kilo Vermenin Eğlenceli 4 Yolu

Kilo Vermenin Eğlenceli 4 Yolu

Kilo Vermenin Eğlenceli 4 Yolu

Günümüzün en büyük sıkıntıları arasında yer alan aşırı kilo sorununa karşı uygulayacağınız hem basit hem de eğlenceli birkaç öneri ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Basit ve eğlenceli bir şekilde kısa sürede kilo verebilirsiniz.

Kilo vermek emek ve sabır isteyen bir iştir. Kilo vermeyi sizlere eğlenceli bir şekilde sunan önerilerden bazıları ise aşağıdaki gibidir. Kilo vermenin eğlenceli yolları arasından bazıları şunlardır;

kilo-vermenin-eglenceli-4-yolu

  • Uzaktan kumandayı, televizyonu hayatınızdan çıkararak işe başlayabilirsiniz. Hareketsiz bir yaşam sizin gün geçtikçe daha fazla kilo almanıza neden olur. Bunun için hareketlerinizi kısıtlayan uzak kumandayı, televizyonu hayatınızdan olabildiğince uzak tutunuz ve gün içinde devamlı hareket halinde olacağınız aktivitelere yöneliniz. Televizyon, bilgisayar, telefon gibi insan hareketini sınırlayan teknolojik aletler insanların daha fazla kilo almasına neden olmaktadır.

kilo-vermenin-eglenceli-4-yolu

  • Merdiven çıkmanın dakika da 7 kalori yaktırdığı ispatlanmış bir gerçektir. Ancak günümüzde hemen hemen her apartmanda asansör bulunmaktadır. Asansör kullanımı hareketlerinizi kısıtladığı için asansör yerine merdivenleri tercih ediniz. Böylelikle daha fazla hareket etmiş olur daha fazla kalori yakmış olursunuz.
  • Yağ yakmaya yarayan hormonlar gece 00:00 ile 02:00 arası etkin olmaktadır. Bu saatleri uyuyarak geçirirseniz bu hormonlar daha düzenli ve düzgün çalışırlar.
  • Evinizde evcil hayvan beslemek size hem ruhsal olarak rahatlama sağlar hem de ihtiyaçlarını karşılamak için hareket etme isteği oluşturur.

kilo-vermenin-eglenceli-4-yolu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ