Kırışık Eller için Doğal Yöntemler

Kırışık Eller için Doğal Yöntemler

   Eller vücudumuzun en açık olan kısmı ve en çok kullandığımız bölümüdür. Bu yüzden de daha fazla zarar görmeye yatkındır. Aşırı güneşe maruz kalma, ev ya da çevre kirliliği, ellerin devamlı suretle çalışması, aşırı stres ellerin hasar görmesine sebep olabilmektedir. Yaşlanmanın ilk belirtisi olan kırışıklıklar eller de görülmektedir.

kirisik-eller-icin-dogal-yontemler-5

Özellikle de el bakımınıza önem vermezseniz bunu daha erken yaşlarda yaşamaya başlarsınız. Bunu önlemek ve bakımlı ellere sahip olmak için kimyasal içeren birçok krem bulunmaktadır. Ancak siz kimyasalların etkilerinden uzak olmak istiyorsanız evde kendinizde el bakımı için maskeler veya karışımlar yapabilirsiniz.

kirisik-eller-icin-dogal-yontemler-4

El bakımında eskiden beridir kullanılan ürünlerden biri zeytinyağıdır. Zeytinyağını yatmadan önce veya banyodan önce ellerinize masaj yaparak yediriniz. Zeytinyağı cildinizi besler ve derinliklerine inerek nemlendirir. Bu yüzden kırışıklıkları azalttığı gibi yeni kırışıklık çıkmasını da büyük ölçü de önler.

kirisik-eller-icin-dogal-yontemler-3

Kırışık eller çoğu kadının sorunu olmaya devam etmektedir. Kırışık eller için doğal yöntemler mevcuttur. Bunlara dikkat ederek ve kullanarak sizde kırışıklık belirtilerini en aza indirebilirsiniz. Doğal yöntemlerden bir diğeri ise muz ise ellerinize maske yapmaktır. Muz minareler açısından oldukça zengindir. Bu yüzden ellerinizi oldukça besler ve kırışıklıklarını azaltır. Muzu süt ile karıştırıp püre yapıp ellerinize masaj ile yedirin. Kurumaya yakın ılık su ile durulayınız. Olumlu sonuçlar aldığınızı göreceksiniz.

kirisik-eller-icin-dogal-yontemler-2

El bakımında bir diğer doğal yöntem ise bir limonu sıkarak içine şeker ekleyiniz. Bu karışımı ellerinize iyice masaj yapara yediriniz. Limonun içinde bulunan asit ölü hücrelerin temizlenmesini sağlayacaktır. Elinizi ılık su ile duruladıktan sonra ise süt dolu kabın içinde 5-10 dakika bekletiniz. Ellerinizdeki kırışıklıkların azaldığını göreceksiniz.

kirisik-eller-icin-dogal-yontemler-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ