Kırkyama Örtü Modelleri

  Yatak odalarının şıklığını tamamlayan yatak örtülerinin hazır olarak satılanları olduğu gibi aynı zamanda el emeği, el yapımı, el örgüsü modelleri de bulunmaktadır. Örgüden yapılan yatak örtülerinin yanı sıra dantelden yapılan yatak örtüsü modelleri de mevcuttur. Aynı zamanda eskiden de sıklıkla kullanılan ve günümüzde yeniden moda olmuş olan kırkyama örtü modelleri de dikkat çekicidir. El emeği ürünler tektir ve size özeldir. Zahmet verilerek yapıldığı içinde hazır olarak alınandan çok daha fazla kıymetlidir.

Kırkyama örtü modelleri oldukça çeşitlidir. Tek kişilik yataklar için yapılan modellerinin yanı sıra çift kişilik yataklar için daha büyük boyutlarda yapılanları da vardır. Hangisine ihtiyacınız varsa boyutunu ona göre belirleyip yapabilirsiniz.

Kırkyama örtü örnekleri arasında iki renk ile yapılan modeller olduğu gibi daha fazla rengin kullanıldığı modeller de mevcuttur. Kullanacağınız kumaşın kalitesi, yatak örtüsünün kalitesi ve duruşunu da etkiler. Bunun için seçtiğiniz kumaşlara dikkat etmelisiniz. Kırkyama için seçtiğiniz kumaşların hepsinin malı, cinsi aynı olmalıdır. Bir kumaşı saten seçerken diğerini keten seçemezsiniz. Seçerseniz eğer uyum ve şıklığı yakalayamazsınız. Bunun için bu konuya dikkat etmeniz de yarar var. Kumaşların rengini ve desenini seçerken ise kendi zevklerinize ve odanızın uyumuna göre karar verebilirsiniz.

Kırkyama için yapacağınız deseni, modeli kendiniz belirleyebileceğiniz gibi yapılmış olan modelleri ve örnekleri inceleyerek karar verebilirsiniz. Kumaş parçalarını kare kesip birleştirebileceğiniz gibi aynı zamanda üçgen, dikdörtgen, beşgen formlu olarak da kesip, birleştirebilirsiniz. Yeni kırkyama örtü modelleri için sitemizde yer alan görselleri inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ