Kirpikleri Uzatmak için Bitkisel Öneriler

Kirpikleri Uzatmak için Bitkisel Öneriler

Kirpikleri Uzatmak için Bitkisel Öneriler

Kirpiklerinizin seyrek ve ince olmasından şikayetçi iseniz kullanacağınız birkaç bitkisel karışım veya ürünle kirpiklerinizi hem uzatabilir hem de güçlendirebilirsiniz. Bunun için içinde birçok kimyasal barındıran kozmetik ürünlerini kullanmak yerine doğal, bitkisel yöntemleri deneyerek başarıya ulaşabilirsiniz.

kirpikleri-uzatmak-icin-bitkisel-oneriler

Her gün sürekli olarak maskaraya maruz kalan kirpikler zamanla dökülmeye ve incelmeye başlar. Bu yüzden kirpiklerinizin dengesini ve güzelliğini bozmamak adına çok sık maskara kullanmamalı ve kirpikleriniz için doğal, bitkisel yöntemleri tercih etmelisiniz. Böylelikle maskara kullanmanıza bile gerek kalmadan hem uzun, hem gür hem de sağlıklı kirpiklere sahip olabilirsiniz. Kirpikleri uzatmak için bitkisel öneriler arasından bazıları ise aşağıdaki gibidir;

kirpikleri-uzatmak-icin-bitkisel-oneriler

  • Saçlarınızı, kaşlarınızı, tırnaklarınızı, cildinizi ve kirpiklerinizi düzenli, sağlıklı ve dengeli beslenerek güçlendirebilirsiniz. Bunun için taze meyve ve sebze tüketmeye, bol kuruyemiş tüketmeye özen göstermelisiniz.
  • Kirpiklerinizin gür olmasını ve uzamasını istiyorsanız bunun için bir diğer formül ise E vitamini kapsülleridir. Eczaneden alacağınız E vitamini kapsüllerini ikiye bölünüz. Kirpik diplerinize sürerek temiz bir kirpik fırçası yardımı ile masaj yapınız. Bu işlemi haftada 1 2 kez uygulayınız.
  • Kirpiklerinizi güçlendirmek ve uzatmak için deneyeceğiniz bir diğer yöntem ise saf zeytinyağıdır. Saf zeytinyağını birkaç damla pamuğa damlatınız ve kirpik diplerinize hafif masaj yaparak uygulayınız. Daha sonra 5 dakika bekletiniz. Ilık su ile durulayınız.

kirpikleri-uzatmak-icin-bitkisel-oneriler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ