Kış Aylarında Giyilen Kıyafetler

Kış Aylarında Giyilen Kıyafetler

Kışa hazırlık safhasında yapılan en iyi hazırlık; giyeceklerin örgü yoluyla örülüp, kullanıma hazır hale getirilmesidir. Kış aylarında, sıcak olmak isteriz. Örülen kazaklar, yelekler vs. giyilenler, sizi sıcak tutar. Sıcak tutan kıyafetler giymek, sizi bir anlamda hastalıklardan korur ve her zaman giyilebilir. Kazak giydikten sonra, üzerine mutlaka yelek giydiren büyükleriniz, sizin sağlığınızı düşünerek, bir anlamda yelek örgü modellerinden en güzellerini de sizler için örmek isterler. Küçük ve büyük herkesin, her yaşta giymesi için yakınlarına ördükleri yelekler, her anlamda kullanılabilmektedir. Her yaştan insan, evde ya da dışarıda giymek için yelek örebilir. Yelek örmek, zor bir şey değil fakat verilen emek ve sabır, herkeste olmayabilir.

Kış Aylarında Giyilen Kıyafetler

Yelek örgü modellerini çıkarmak için eğitim alınmasına gerek yoktur. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte internet yoluyla da rahatlıkla bulabileceğiniz yapılışına yönelik tariflerle, herkes rahatlıkla örebilir. Örmek için sadece iki şey kullanacaksınız: tığ ve şiş. Bunlar ile örebileceğiniz sadece yelek değil; çanta, kazak, ceket, atkı, şal vb. daha pek çok şeydir. 4 numara tığ ile örebileceğiniz bayan yelek modeli olarak örmek için; koton ip ile 50 cm zincir çekin. İlk sırada her ilmeğe tek batarak ikili tırabzan oluşturacaksınız. 5 zincir çekilerek üst sıraya çıkın. İkinci sırada; iki ilmek atlayıp, üçüncü ilmekte tırabzan yapacaksınız. Üç zincir çekip, iki ilmek atlayarak üçüncü ilmeğe ikili tırabzan yapılır. Sıra sonuna kadar da bu şekilde örülmeye devam edilir. Üç zincir çekilip, üst sıraya devam edilir.

Üçüncü sırada, alt sırada yapılan her bir tırabzanın içine 3 tane tırabzan yapılarak devam edilir. Bu şekilde bir sıra boş, bir sıra dolu şekilde 58 cm örülerek, ortada 24 ilmek bırakılıp sağda ve solda kalan parçalar da 58 cm örülerek bitirilir. Örgünün çevresine farklı renkte yünle süslemeler de yapılabilmektedir. En son omuzdan aşağı 23 cm inilerek dikilir ve yelek bitirilir. Bu tarz yapılan yelek örgü modelleri, kolay ve kullanışlı olabilmektedir. Çoğunlukla kış aylarında, kazakların üzerinden kullanılan yelekler, çok serin olmayan sonbahar akşamlarında da kullanılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ