Kış Aylarında Kilo Almamak için Bunları Yapın

Kış Aylarında Kilo Almamak için Bunları Yapın

Yazın rahat bikini giyebilmek, ince bluzlar, mini etekleri güzel görünerek giymek için diyet yapıp zayıflasak da; kışın hareketsizlikten ve mevsimin verdiği durgunluktan dolayı yediğimiz yemeklerden kilo alıyoruz. Sonra da üzerimize olmayan kıyafetlerimiz bizi depresyona sokuyor. Bu yüzden kış aylarında da, diyet yapmasak da kilomuza dikkat etmeyi ve formumuzu korumaya çalışmayı ihmal etmemeliyiz

kis-aylarinda-kilo-almamak-icin-bunlari-yapin-5

Kışa girerken enerjimizi yazın bitimiyle birlikte sonlandırmamaya dikkat etmeliyiz. Böylece hem sporu bırakmamış, hem de kendimizi yemeklere vermemiş oluruz. Kışın işten çıktığımızda hava kararmış olduğundan vakit yemek yiyip yatma vaktiymiş gibi bir psikolojiye giriyoruz. Ama bir spor salonuna ya da ilgi alanınıza göre zumba, aerobik gibi bir fiziki aktiviteye yazılırsanız, iş çıkışlarınızı güzel bir şekilde değerlendirmiş olursunuz.

kis-aylarinda-kilo-almamak-icin-bunlari-yapin-4

Yazın çok susadığımız için, hedeflediğimiz günlük litre miktarını içebiliyoruz. Ama kışın, su içmek çoğumuzun aklına çok gelmediğinden, 1 litre suyu ancak tüketiyoruz. O yüzden size önerim yanınızda devamlı su taşımanız. Çalıştığınız yerde de su şişeniz hep önünüzde olursa daha çok su tüketirsiniz. Su içmenin kilonuzu korumakta size verilmiş bir nimet olduğunuz unutmayın.

kis-aylarinda-kilo-almamak-icin-bunlari-yapin-3

Kış sebzelerinin kalorisi hem diğerlerine nazaran daha azdır, hem de daha tok tutarlar. O yüzden kışın yemek masanızda sebzelere mutlaka yer vermelisiniz. Ayrıca yemeklerinizin yanına mutlaka mevsim salatanızı da ilave edin.

Yemeklerinizi sıcak yemeye çalışın. Böylece, soğuk kış akşamlarınızda içiniz ısınırken; metabolizma hızınız da artar.

kis-aylarinda-kilo-almamak-icin-bunlari-yapin-2

Kışın metabolizmamız daha yavaş çalışıyor. Bu yüzden uykumuza da dikkat etmeliyiz. Kış aylarında gece daha erken yatıp, sabah daha erken uyanın. Erken uyanmanız sebebiyle, gün ışığından da daha çok faydalanacaksınız. Bu hem daha enerjik hissettirecek, hem uykunuzun, gün veriminizin daha sağlıklı olmasını sağlayacak, hem de metabolizmanızı hızlandıracak.

kis-aylarinda-kilo-almamak-icin-bunlari-yapin-1

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ