Kışlık Ev Yapımı Erzaklarınız Hazır mı?

Kışlık Ev Yapımı Erzaklarınız Hazır mı?

Kış mevsimini ayrı bir sevmiyor muyuz hanımlar? Evimizde hazırladığımız birbirinden nefis yazdan kalma yiyecekleri kışın da tüketmek oldukça keyifli oluyor. Ev yapımı erzaklar diyince aklımıza, domatesler, turşular, tarhanalar, bamya ve taze fasulyeler geliyor. Ya da bunun dışında önceden hazırlayarak buzdolaplarımızın ya da derin dondurucularımızın içerisine yerleştirdiğimiz çeşitli yiyecekler…

kislik-ev-yapimi-erzaklariniz-hazir-mi-2

Hala mevsimi geçmemişken en güzel sebzeleri alıp, sizler de kışlık hazırlıklarınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Artık her şeyin konservesi marketlerde satılıyor. Fakat içerisinde pek çok koruyucu maddeler bulunuyor. Bu nedenle hem kendi sağlığımız hem de sevdiklerimizin sağlığı için dışarıdan konserve yiyecekler almak yerine evde kendimiz hazırlayabiliriz. Böylece hem bütçe açısından hem de sağlık açısından daha faydalı olacaktır. Ev yapımı tarhana kışın en çok tükettiğimiz yiyeceklerden biri. Özellikle gribal enfeksiyonların sıkça yaşandığı bu mevsimde, nefis bir tarhana çorbası yaparak hemen şifa buluyoruz. Tarhanamızı evde kendimiz hazırlayabiliriz.

kislik-ev-yapimi-erzaklariniz-hazir-mi-1

Bunun dışında kışlık bamya hazırlığı yaparak, bamya lezzetini soğuk havalarda da tadabiliriz. Aynı zamanda mevsiminde aldığınız taze fasulyeleri kışın da gönül rahatlığıyla tüketebiliriz. Üstelik kışlık taze fasulye hala ilk lezzetini koruyor ve yazın aldığınız tattan hiçbir şey kaybetmiyor. Bunun yanı sıra yazlık lezzetli domatesler alarak da domates hazırlığı da yapabilirsiniz. Maalesef kışın lezzetli domates bulmak neredeyse imkansız. Bu nedenle mevsiminde aldığınız domatesleri ile evde kışlık domates hazırlığı yapabilirsiniz. Tüm bu hazırlıkları hamarat hanımlarımız kolaylıkla yapıyor.

kislik-ev-yapimi-erzaklariniz-hazir-mi-3

Kışlık hazırlıklar için ayrıca mevsiminde biber ve patlıcanları alarak közleyebilirsiniz. Ağzı sıkıca kapalı buzdolabı poşetlerine koyarak derin dondurucularınıza ya da buzluk rafına kaldırabilirsiniz. Kışlık turşu ve kışlık zeytin hazırlayarak da sofralarınızı kış mevsiminde çeşitlendirebilirsiniz. Kışlık ev yapımı erzaklar artık hazır.

kislik-ev-yapimi-erzaklariniz-hazir-mi-5

Sitemizde bulunan yemek tarifleri bölümüne göz atabilir ve kışlık hazırlıklarınızla yapabileceğiniz harika lezzetler bulabilirsiniz.

kislik-ev-yapimi-erzaklariniz-hazir-mi-4

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ