Canım Anne

KIŞLIK GİYSİLERİN KALDIRILIP MUHAFAZA EDİLMESİ

KIŞLIK GİYSİLERİN KALDIRILIP MUHAFAZA EDİLMESİ

KIŞLIK GİYSİLERİN KALDIRILIP MUHAFAZA EDİLMESİ

kışlık elbiselerin muhafazası

Kışlıkları Ne Zaman Kaldırmak Gerekir?

Güneş sıcak yüzünü gösterdiği an, kışlıkları kaldırıp, yerine yazlıkları yerleştirmek düşer akıllara. Fakat bütün kışlıkları bir anda ortadan kaldırmak, zaman zaman oldukça soğuyabilen bahar havasında, üşümenize sebep olabilir. En doğrusu, bütün kışlıkları kaldırmak yerine, baharda da giyilebilecek birkaç kıyafeti çıkartıp, bir süre kışlıklarla birlikte tutmak olabilir. Havalar tamamen ısındığında, yani yazın başlangıcına doğru, tüm kışlıkları kaldırmak çok daha doğru olacaktır. Bir geçiş dönemi, üşümemenizi, hem de istediğiniz kıyafetleri giyebilmenizi sağlayacaktır.

Kışlık Montlar Nasıl Kaldırılır?

Pek çok kışlık mont, özel dolgu malzemeleri ile üretilmektedir. Bu yüzden, katlanması ve uzun süre katlı şekilde bekletilmesi, içindeki dolgu malzemesinin bir yere yığılmasına ve şeklinin onarılması güç bir şekilde bozulmasına sebep olabilir. Dolgu malzemeli montlar, katlanmadan, düz bir şekilde yatırılarak saklanmalıdır. Üzerinde toz birikmemesi ve kötü kokmaması için, bir kılıf içine veya büyük boy bir çöp poşetinin içine konarak, gardırobun üzerine yatay şekilde konabilir. Kaban ve palto gibi kışlık dış giysiler de, yine bir kılıf içinde muhafaza edilerek, askıda kaldırılmalıdır.

Kışlık Botlar ve Çizmeler Nasıl Kaldırılır?

Kışlık botlar ve çizmeler, hakiki deriden üretilmiş ise, mutlaka son kez boyanıp, besleyici yağlardan oluşan cilası sürülmeli ve o şekilde bir mukavva kutuya konarak kaldırılmalıdır. Ayakkabıcılardan ve yapı marketler bulunabilecek ayakkabı kalıplarından alarak, her birinin içine birer tane koymanız ve burun kısımlarının çökmemesini sağlamanız, uzun süre bekleyecek olan ayakkabılarınızın şeklini koruyacaktır. Böyle bir imkân yoksa botların ve çizmelerin, normalde ayak parmaklarının denk geldiği yerden itibaren, gazete kâğıdı sıkıştırarak da kaldırabilirsiniz. Kaldırılacak olan kışlık bot ve çizmelerin, kutu içinde kaldırılması mümkün değilse çiftler halinde bir poşete konulması ve ağzının bağlanması da yeterli olacaktır.

Kışlık Giysiler Nasıl Saklanır?

Günümüz şartlarında, çok daha küçük evlerde yaşamak zorunda kalındığı bilinen bir gerçektir. Bu yüzden, kışlıkları kaldırma zamanı geldiğinde, saklama yeri problem olabilir. Böyle bir yer sıkıntısı durumunda, vakumlu ve kilitli poşetler imdadınıza yetişir. Özellikle kışlık kazaklar, ¼ oranında küçülecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi