Canım Anne

Kızçocuk hırka anlatımı

1,5-2 Yaş
Malzeme: Lolipop
Renk No: 80438 (3 yumak)
Tığ No: 3
Örgü Şekli: Trabzan, zincir, sık iğne
Aksesuar: Kordon

* Modelimizi uygularken nakonun malzemelerinden faydalandık. Sizlerde aynı renklerde yapmak isterseniz nakodan temin edebilirsiniz. Yardımcı olacak şema ve diyagramlar yazının sonunda yer almaktadır. Kolay gelsin…
YAPILIŞI:
ARKA ve ÖN: 1 no.lu diyagram uygulanarak 9 adet tam, 2 adet yarım motif yapılır, şemadaki gibi birbirine eklenir. Eklenen motiflerin bir tarafına 2 no.lu diyagram uygulanır. 2 no.lu diyagramın 1.sırası bittikten sonra örgünün arka tarafından her çiçek motifine 6′şar, çiçek aralarına 4′er zincir çekilir, üzerine 1 sıra sık iğne yapıldıktan sonra aralardaki zincirlerin içine 2 no.lu diyagram uygulanıp, etek uçları bitirilir. Motiflerin diğer kısmına 3.no.lu d’iyagram uygulanır. 2 no.lu diyagramın H.sırasından sonra, her sık iğne üzerine 1 ‘er trabzan, sonraki 2 sırada her trabzanırı üzerine 1 ‘er sık iğne yapılarak beden boyu toplam 23 cm örülüp, bekletilir.
KOLLAR: 1 no.lu diyagram uygulanarak 4 adet motif yapılır. Bedende uygulanan işlemler tekrarlanarak kol boyu 23 cm örülüp, bitirilir. Diğer Kul da ayın ;,ı:kıkie orulur
ROBA: 4. diyagram uygulanarak parçalar birleştirilir. 4. diyagramda belirtildiği gibi eksiltmeler yapılarak beden boyu 32 cm örülüp, bitirilir.
YAKA: Yaka etrafına 5.no.lu diyagıam uygulanarak oya yapılır, iplik 2 kat yapılarak 100 cm kordon Hazırlanır kordonun iki ucuna çiçek yapılarak bitirilir.
ÇİÇEK MOTİFİ: 1 .sıra: 3 zincir çekilip, birleştirilir, içine 12 adet trabzan yapılır.
2 sıra: 3 zincir çekilir, 1 sık iğne yapılır, 1 trabzan atlanır, 3 zincir çekilir, 1 sık iğne yapılır..şeklinde örülerek sıra tamamlanır.
3 sıra: 3 zincirlerin içine 1 sık iğne, 3 zincir, 1 sık iğne., şeklinde örülüp, bitirilir.
ŞEMA VE DİYAGRAMLAR:

resimlere tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz bebek örgüleri bebek battaniyeleri patik şapka modelleri

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın