Canım Anne

Kızlar için sarı hırka anlatım

Malzeme: Lüks Minnoş
Renk No: 145 (2 yumak)
Şiş No: 4
Tığ No: 3
Örgü Şekli: Düz örgü, ters örgü, fıstık modeli, trabzan, zincir, sık iğne
Aksesuar: 1 adet düğme
1,5-2 Yaş

Not: Bu şirin modelimizi uygularken nakodan yararlandık. Modelimizin diagramı yazımızın sonunda yer almaktadır.
Yapılışı: ARKA ve ÖN: Arka ve Ön bedenler birlikte örülür 94 ilmek başlanıl, düz örgüye geçilir. Her iki taraftan 2 sıra arayla 6 defa 1 er ilmek artış yapılarak 106 ilmeğe ulaşılır. Beden boyu 13 cm olduğunda ilmekler her iki taraftan 20′ser İlmek on bedenler için, kalan 66 ilmek arka beden için ayrılır.
Ön beden için ayrılan 20 ilmeklen kol evi için 3+2+1 ilmek kesilir.  Beden boyu 15 cm örülen* ön ortasından yaka için 2 sıra arayla 9 defa 1 ‘er ilmek kesilir Beden boyu 27 cm de omuzda kalan 5 ilmekle bitirilir. Diğer ön parça da aynı şekilde örülür. Arka beden için ayrılan 66 ilmekten kol evi için her iki taraftan 2+1 + 1 ‘er ilmek kesilerek 58 ilmeğe düşülür Beden boyu 25 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 48 ilmek, beden boyu 27 cm de omuzlarda kalan 5′er ilmek bir ^ defada kesilerek bitirilir
KOLLAR: 66 ilmek başlanır, düz örgü yapılır. 3 cm düz örüldükten sonra, her iki taraftan 4 ara arayla 4 defa 1 er ilmek kesilerek 58 ilmeğe düşülür Kol boyu 9 cm örülerek kot evi için her ıkı taraftan 3+-2+-1 ilmek kesilir. Sonraki sırada her iki taraftan 4 defa: 3 ilmek düz örülür. 3 ilmek beraber alınarak 2′şer ilmek kesilir. Kol boyu 16 cm de kalan 30 ilmek 2+3+5 şeklinde kesilir, kalan 10 ilmekle bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür. Kol uçlanna 4 cm diyagramdaki model uygulanır, etrafına yaka oyasından yapılır.
YAKA: Diyagramdaki model uygulanarak yaka, ön ortaları ve elek ucuna 8 cm örülür. Sonraki sırada: trabzan arasına 1 sık iğne yapılır, 3 zincir çekilir, aynı yere batılarak 2 trabzan yapılır, 2 trabzan atlanarak 1 sık iğne yapılır, 3 zincir çekilir…şeklinde oya yapılır. Ön ortasına 1 adet düğme dikilir.
Diagram:

resimlere tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz bebek örgüleri bebek battaniyeleri patik şapka modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın