Canım Anne

Bilgisayar Klavyesi Nasıl Temizlenir? Klavye Temizleme

Bilgisayar Klavyesi Nasıl Temizlenir? Klavye Temizleme

Klavye temizleme nasıl yapılır? Temizlik ve hijyen yaşamımızın her noktasında önemlidir. Günlük yaşamda işi gereği bilgisayar başında olanlar çoğu zaman yoğunluktan bilgisayar klavye temizleme konusuna çok da önem vermezler. Ancak ellerimizle temas ettiğimiz klavyeler bir süre sonra mikrop yuvası haline gelebilir. Bu nedenle bilgisayar klavyesi nasıl temizlenir konusuna önem vermek sağlığımız için gereklidir. Daha önce yayınladığımız yazılardan olan Bilgisayar Temizleme Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilir? Konulu yazımızı da okuyarak bilgilenebilirsiniz.

Bilgisayar Klavyesi Nasıl Temizlenir

Bilgisayar Klavyesi Nasıl Temizlenir?

Bilgisayar klavyesi nasıl temizlenir? İster iş yerimizde olsun, ister evimizde olsun bilgisayarlarımız ve klavyeler temiz olması gereken eşyalardandır. Sürekli elimizin altında olan bu eşyalarımız eldeki tüm bakterileri ve mikropları toplar ve barındırır. Bir sonraki sefere ellerimizi yıkasak bile klavyede ve mouseda bulunan zararlı organizmalar yeniden ellerimize bulaşır. Bu şekilde düşündüğümüzde klavye temizleme önemi daha da iyi anlaşılacaktır. Klavye temizliği yanı sıra aynı şekilde sürekli dokunduğumuz fare yani mouse temizliği de önemlidir. Yazının devamından bu konu hakkında dikkat etmeniz gerekenlere ulaşabilirsiniz.

Klavye Temizleme

Klavye Temizleme Nasıl Yapılır?

Bilgisayar klavyesi nasıl temizlenir aslında cevabı zor bir soru gibi görünse de aslında öyle değildir. Klavye temizleme püf noktaları aşağıdadır.

  • Klavye temizliği ve diğer donanımların temizliği için öncelikle kablolarını çıkartmayı unutmuyoruz. Kablolu donanımların bir ucu kasaya bağlıdır.
  • Klavyenin içine zamanla birçok kırıntının dolduğu bilinir. Öncelikle klavyeyi ters çevirip silkeleyerek işe başlayabiliriz.
  • Nemli ve yumuşak bir mikrofiber bez klavye yüzeyinin temizliği için uygun olacaktır.
  • Islak bezle sildikten sonra kuru bezle de üzerinden geçmeyi unutmuyoruz.
  • İnce bir makyaj fırçasıyla klavyenin tuşlarının arasındaki kirleri temizlemek mümkündür. Bu işlemi sıklıkla yaparsanız klavyenizin tuşlarını sökmek zorunda kalmazsınız.
  • Daha detaylı klavye temizleme için tuşlar tek tek sökülebilir, yıkanabilir veya tek tek silinebilir.
  • Elektrik süpürgesi ile klavyenin tuşlarını temizleme işlemi yapılabilir. Bu işlemde elektrik süpürgesi düşük devirde çalıştırılmalıdır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ