Canım Anne

Klimanın Zararları Nelerdir? – Klima Hastalıkları

Klimanın Zararları Nelerdir? – Klima Hastalıkları

Yaz aylarında serinlemek için kurtarıcımız  olan klimaların sağlık açısından yarattığı zararları ve ortaya çıkabilecek hastalıkları derledik. 

Klimanın Zararları Nelerdir?

Türkiye’de özellikle yaz aylarında sıcaklıklar iyice artmaktadır. Sıcaklıklar dışarı çıkmayı bile engellerken en iyi çözüm klima karşısında evde zaman geçirmek olarak görünüyor. Fakat klimalar bizi serinletirken birçok hastalıkların da ortaya çıkmasına neden oluyor. Önceleri klimalı olan evler lüks gibi görünüyorlardı şimdilerde ise bir evin temel ihtiyaçlarından biri olarak görülüyor. Hemen hemen her evde bulunan klimaların özellikle gece saatlerinde önünde uyumak siz fark etmeden vücudunuzun zarar görmesini sağlıyor. Klima önünde çok fazla kalmak özellikle ateş, mide bulantısı, halsizlik gibi sorunların ortaya çıkmasına neden oluyor.

Klima Hastalıkları

  • Klima önünde uyuyan ve çok fazla kalan kişilerde boyun tutulması görülür. Çok fazla soğuk boyun eklemlerine etki eder ve tutulmasına neden olur. Boynunuzda kalıcı ağrılar olmaması için klimayı çok fazla düşükte çalıştırmamanız gerekiyor.
  • Klima zararlarından ve hastalıklarından en sık görüleni baş ağrısıdır. Çok sıcakta kaldığınızda başınız nasıl ağrıyorsa çok serin de kaldığınızda da baş ağrısı ortaya çıkmaktadır.
  • Dışarıda terledikten sonra hemen klima karşısına geçmek soğuk algınlığı hastalığına neden oluyor. Yazın yaşanan bu soğuk algınlığı hastalığın daha ağır geçmesine neden oluyor.
  • Klimadan gelen havada bulunan bakteri veya mikroorganizmalar soluduğumuz hava ile birlikte ciğerlerimize giriyor. Buda solunum hastalıklarının ortaya çıkmasına neden oluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi