Kolay ajur örgü modeli yapımı

Kolay ajur örgü modeli yapımı

Kolay ajur örgü modeli yapımı oldukça güzel görselliği olan bir modeldir. Çeyizlik yelek modelleri için şık olacak örnektir. İstediğiniz farklı örgü yapımında kullanabilirsiniz. Güzel kazak olarak düşünebilirsiniz. Şiş örgü modellerini sevenler için ajur modeli yapılışını siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz..

Örgü modelleri sayfamızda oldukça fazladır. Yapılışları video anlatımlı olarak sizlerle buluşmakta yazımızdaki linke tıklayarak ulaşabilir veya sayfamızda bulabilirsiniz. Yeni modellerde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşcakalınız..

Kolay ajur örgü modeli yapımı

Ajur modeli örgü

Malzeme İsteğe bağlı istenilen marka ip İpinize uygun iki şiş

Yapımı haroşa, ters, düz, örgü

Yapılışı örgümüze göre lastik yada haroşa ile başlanır ön sıralar örülür. Model için kenar sayıları hariç olmak üzere orta kısım model için her bir model 6 ilmekle oluşuyor başlanılan örnek her ne olursa şal yada yelek için saygılarımızı 6 nın katları olarak başlayalım.

Model 4 sıradan oluşuyor. 4 sırada bir model konuyor. Lastik yada haroşa dan sonra modeli kuralım 1 kenar ilmeklerini örün 1 dola, 1 kes, 2 tek örün 1 kes, 1 dola halinde sırayı tamamlayın.

2 ters yüzünden kenar ilmeği örün. Önceki doladığını ör, 1 kes, 1 kes, 1 dola, 1 tek ör, 1 kes, 1 kes, 1 dola sırayı tamamla 3>kenar ilmeği ör, 2 düz ör, 1 dola, önceki kesilmiş ilmekleri yer değiştir çapraz ör 1 dola, 2 tek ör, 1 dola iki ilmeği çapraz ör, 1 dola, 2 tek ilmek ör, 1 dola sırayı tamamla, 4> kenar ilmekleri ör, aradaki ilmeklerin hepsi sadece ters ör.

Bu şekilde 1 model bitiyor. 2 kinci model koymadan ise kenar ilmeği örüp modeli örerken her model bitiminde 1 ilmek artıyor o ilmeği ilk kenar ilmeklerini örerken kenar ilmeği ile 1 tane kes, ve kestikten sonra ilk model kurulumu gibi modeli yeniden kur her 4 sırada bir yeniden modeli kur. Bu şekilde çok basit bir model ama modelin sıralarını model tam olsun diye takip etmek gerekiyor. Yapacak olan herkese kolay gelsin dileklerimizi iletiyoruz.

Örgü modelleri, örgü ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Kolay ajur örgü modeli yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

Pembeli örgüler kanalına çok teşekkür ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ