1 Saatte Örülen Kolay Lif Modeli Yapılışı

1 Saatte Örülen Kolay Lif Modeli Yapılışı

Canimanne.com olarak kolay örgü modelleri yapılışı ile ilgili yazılarımıza ve video içeriklerimize devam ediyoruz. Sitemizdeki diğer yazılardan biri olan Kolay Tığ İşi Bebek Battaniyesi Modeli Yapılışı konulu sayfamızdan sonra şimdi de 1 saatte çabucak örülen kolay lif modeli yapılışı anlatımı ile sizlerleyiz. Kolay lif modelleri arayanlar için bu örneğin videolu anlatımı da yazının sonundadır.

Kolay Lif Modeli Video

Kolay Lif Modeli Yapılışı

1 saatte örülen kolay lif modeli yapılışı için iki renk ip kullanmamız uygundur. Hızlı ilerleyen bu kolay lif örneği için 7 numara tığ kullanabiliriz. Yapılışı için öncelikle renklerden biriyle 7 zincir çekiyoruz. Geri dönerek her zincirin dibine 4’lü fıstık yapıyoruz. İsterseniz 5’li de yapabilirsiniz. 3 zincir çekiyoruz. Aynı halkanın içine yeniden 4’lü fıstık yapıyoruz. Yine 3 zincir çekerek aynı halkayı dolduruyoruz. Yani her boşluğa fıstıklarla dolduruyoruz. 3 zincir çekip devam ediyoruz. Fıstıkların üzerine aynı işlemi yapıyoruz. Ancak bu kez her halkanın içine 6 fıstık yapıyoruz. Yuvarlak olduktan sonra tek zincirle sığ iğneyle ilk zincirin içine giriyoruz.

Kolay Lif Modeli Yapılışı

Kolay ve Çabuk Lif Modeli Yapılışı

Kolay lif modeli yapılışı için devam ediyoruz. Minik çiçeğimiz oluştuktan sonra üst sıraya çıkarak örümcek yapıyoruz. İlmeği dolayarak diğer boşluğa fıstık yapıyoruz. Fıstığı kapatıyoruz. Zincir çekip aynı yere bir fıstık daha yapıyoruz. Sonra yine yarım fıstık boyunda örümcek yapıyoruz. Aynı şekilde ilerleyerek aralardaki boşlukları dolduruyoruz. Kolay lif modeli yapılışı video içerik olarak aşağıdadır. Daha detaylı şekilde anlamak için bu içerikten yararlanabilirsiniz.

Kolay Lif Modeli Yapılışı Video

Kısa sürede biten bu model değişik lif örnekleri arasında yer almasıyla dikkat çekiyor. Oluşturduğumuz fıstıklar lifimizin dolgun ve şık olmasını sağlıyor. Renklerini zevkinize göre seçerek siz de bu harika örneği deneyebilirsiniz.

Modelin kısaca anlatımını merak edenler için; Örümcekli yuvarlak lif yapımı Modelimizin yapımı için 2 renk lif ipi ve 7 numara tığ kullanıyoruz. 7 zincir çekip bir halka yaparak modele başlıyoruz. Halkanın içine 6 tane tekli fıstık yapıyoruz. Baklava dilimi şeklinde 6 dilim olacak şekilde örüyoruz. Aralarda örümcekler yapıyoruz. Kenar oyası olarak örümcek üzeri fıstık yapıyoruz. Bu model için farklı kenar oyası tekniklerinden de faydalanabilirsiniz.

Kolay Lif Örneği Yapılışı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ