Kolay Ütü Yapmanın 6 Püf Noktası

Kolay Ütü Yapmanın 6 Püf Noktası

Kolay Ütü Yapmanın 7 Püf Noktası

Kadınların en çok zorlandıkları ev işlerinin başında hiç şüphesiz ki ütü yapmak gelmektedir. Hele ki yaz aylarında ütü yapmak felakete dönüşebilir. Ancak bazı basit tüyolar sayesinde daha kolay ütü yapabilirsiniz. Kolay ütü yapmanın püf noktaları arasından birkaçı ise aşağıdaki gibidir;

kolay-utu-yapmanin-6-puf-noktasi

  • Ütü için kullanılan su oldukça önemlidir. Ütü için kullandığınız su normal çeşme suyu olmamalıdır. Ütü için ayrı su kaynatmalı ve bir kabın içine koyarak lazım olduğunda bunu kullanmalısınız. Kaynamış suyun içindeki kireç oranı azaldığı için ütünüzün kireçlenmesinin önüne geçmiş olursunuz.
  • Ütü yapmak için akşam vakitlerinin yerine gündüz vaktini seçerseniz eğer daha başarılı ve kolay bir ütü yapmış olursunuz.
  • Ütüleyeceğiniz kumaş ipek gibi hassas bir kumaşsa eğer ütüyü hassas ayarına getirip ondan sonra ütüleyiniz. Zarar görmemesi için ise ya tersten ütüleyin ya da üzerine bez ya da mendil gibi ince bir örtü örterek ütüleyiniz. Sıcak derecede ütülerseniz eğer ipek kumaş zarar görecektir.
  • Ütü yaparken oval hareketler yerine ileri geri hareketler yaparsanız kumaşlar daha iyi açılacak ve daha iyi sonuç alacaksınız.
  • Ütünüzün içindeki suyu ütü işlemi bittikten sonra mutlaka boşaltınız. Su ile beraber durması ütüye zarar verecektir ve ütünüzü ara ara temizleyiniz.
  • Yaptığınız ütülerin kırışıp size tekrar iş çıkarmasını engellemek için ütü yaptığınız kıyafetlerinizi askıya asınız

kolay-utu-yapmanin-6-puf-noktasi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ