Canım Anne

Kolonya mikropları öldürür mü?

Kolonya mikropları öldürür mü?

Kolonya mikropları öldürür mü ? sorusu son günlerde oldukça fazla duymaktayız, konumuz mikroplar olun kolonyada yine bir çok kişi tarafından araştırılmaya başlamıştır. Bizlerde sizler için güzel yazı derledik sorularınıza cevap olacaktır. Kolonyanın mikropları öldürüp öldürmediği tartışılırken tabi ki önceliğimiz ellerimizi temiz tuttuktan sonra kolonya kullanımı yapılması uzmanlar tarafında bizlere bildirilmektedir.

Bugünlerde corona virüsü oldukça sık duyduğumuz bir sağlık sorunu olmaktadır. Ve birçok uzman tarafından corona virüsü korunma yollarının başında gelen limon kolonyası alkol oranı 80 derecenin üzerinde olması gerektiği duyurulmuştur.

Ülkemizde vakaya rastlanması ile binlerce vatandaş tedbirileri güçlendirmeye başladı.

Peki, 60 ve 80 derece kolonya ne demektir, ne anlama gelir ? bir sıvının dezenfektan özelliğe sahip olması için minumun yüzde 70-95 arsı alkol oranı gerekir.

Uygun el antiseptiği bulunamayan yerlerde yüzde 80-90 arasında alkol içeren her türlü kolonyada el hijyeninde virüsten korunmada kullanılabilir.

Dışarıda zaman geçiren herkes sık sık ellerine yıkamaları, su ve lavaboya ulaşamama durumunda alkol ile ( en kolay bulunan % 60 lık kolonya) el dezenfeksiyonu yapmaları, hasta kişilerle karşılaştıkları zaman daha çok ellerini yıkamaları koruyucudur.

Uzmanlar ellerin su ve sabunla iyice yıkandıktan sonra kolonya ile ovulmasını öneriyor. Dünya sağlık örgütü tarafından açıklanan corona virüsü karşı koruma yöntemleri arasında kullanılan kolonyaların en az :%90-96 etil alkol içermesi gerektiğini belirtmiştir. Bu nedenle virüse karşı kolonya alırken içindekiler kısmında etil alkol oranına dikkat edin.

Kaynak : Dr. Berk Topuz kendilerine çok teşekkür ediyoruz.

Kolonya mikropları öldürür mü?

Sağlık, şifalı bitkiler, diyet ve farklı konular için linke tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Prof. Dr. Murat Aksoy youtube kanalına çok teşekkür ediyoruz.

Kolonya mikropları öldürür mü? VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ