Canım Anne

Koltuk Altı Kararması Nasıl Önlenir?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Önlenir?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Önlenir?

Koltuk altı kararması birçok kişinin ortak sorunlarından biridir. Özellikle de yaz aylarında oldukça rahatsız edicidir. Koltuk altı kararması için çözüm önerileri arayanlar yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirler.

koltuk-alti-kararmasi-nasil-onlenir

Koltuk Altı Kararmasını Önlemek

Koltuk altı kararması için önlemler arasından birkaçı aşağıdaki gibidir:

  • Bazı meyve ve sebzelerin içinde bulunan anti septik, anti-bakteriyel maddeler doğal cilt beyazlatıcı özelliğe sahiptir. Bunları düzenli olarak kullanarak koltuk altı kararmasını önleyebilirsiniz. Patatesi ince dilim haline getirdikten sonra 10 dakika boyunca koltuk altınızı ovunuz ve durulayınız. Aynı adım limon ile de atılabilir. Bir dilim limonu koltuk altınıza masaj yaparak sürünüz ve durulayınız. Bu işlemleri belirli aralıklar ile düzenli olarak yaparsanız koltuk altı kararmasının önüne de geçmiş olursunuz.
  • Günde iki kez koltuk altlarınıza nemlendirici krem uygularsanız kararmaların azaldığını veya oluşmadığını fark edeceksiniz.

koltuk-alti-kararmasi-nasil-onlenir

Koltukaltı Kararmasını Evde Önleyebilirsiniz

  • Kabartma tozu ve suyu macun haline getiriniz. Ardından koltuk altlarınıza uygulayarak durulayıp, kurulayınız. Bu yöntemi her hafta yaparsanız koltuk altı kararmasını önlemiş olursunuz.
  • Portakalın kabuğunu soyarak güneşte kurutunuz. Ardından robottan geçirerek toz haline getiriniz. Süt veya gül suyu ile portakal kabuklarını macun haline getirip, koltuk altınıza uygulayın ve 15 dakika bekletip, durulayınız. Bu yöntemi haftada 1 kez uygulayarak koltuk altı kararmalarının önüne geçebilirsiniz. Doğal yöntemlerden birini, size en uygun olanı seçerek uygulayabilirsiniz.

koltuk-alti-kararmasi-nasil-onlenir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ