Koltuk Örtüsü Modelleri

Koltuk Örtüsü Modelleri

Koltuk örtüleri eskiden yeni alınan koltuklar kirlenmesin diye kullanılırdı. Artık zevke göre evlerinde değişiklik yapmak isteyen hanımların ilk tercihlerinden biri koltuk örtüsü satın almak haline geldi. Birbirinden güzel koltuk örtüsü modelleri her yerde bulunuyor. Farklı desenleri ve renkleri bulunan binlerce model herkesin evini şenlendiriyor. Koltuk örtüsü modelleri seçeneklerinin fazla olması, kullanan sayısını her geçen gün arttırıyor. Desen desen örtülerle salonlarınızı süsleyip gözünüzü şenlendirin.

Aldığınız koltuk örtülerinin kumaşının kalitesi de oldukça önemlidir. Piyasada fiyatı çok uygun olan modeller mevcut. Ancak çok çabuk aşınıyor. Üstelik evde koltukların üstünde oynayan, zıplayan bir çocuğunuz varsa daha da kötü. Çünkü çok çabuk eskiyebiliyor. Koltuk örtüsü modelleri özenle seçilmeli. Hepimiz aldıklarımızı uzun süre kullanabilmek isteriz. Bazı koltuk örtüleri üzerine oturuldukça bile aşınıp yıpranabiliyor. Ya da devamlı örtüleri çekiştiren bir çocuk koltuk örtünüzü hemen eskitebilir.

Koltuk örtüsü seçerken, daha şık görünmesi için salonunuzla uyumuna dikkat etmenizi tavsiye ediyorum. Çoğu insan koltuk örtüsünün sadece salondaki duvar rengiyle uyumuna dikkat ediyor. Ancak model, salonunuzun tarzına da uyum sağlarsa, asıl şıklığı o zaman yakalarsınız. Zaten artık koltuğun birebir ölçüsünü alıp, dilediğiniz gibi diktirme şansına sahipsiniz.

Likralı, polar, kadife, yumuşak kumaş gibi kumaşlar arasında seçim yaparak diktirebilirsiniz. Polar kumaşlar genelde tercih edilmiyor. Çünkü koltuğun her yerini kapatmıyor. Bir dokunma ya da çekmede hemen koltuğun o tarafı açılacak şekilde kalkıyor. Otururken rahat ama her kalktığınızda düzeltmek zorunda kalıyorsunuz.

Yıkanabilir kumaşları tercih ederseniz daha memnun kalırsınız. Çünkü silmek yıpranmasına neden oluyor. Ayrıca koltuk örtüsü modelleri koltuklarınızı yıpratmadan değişiklik yapabilmenize olanak sağlıyor.  Kullandığınız örtüden memnun değilseniz değiştirme şansınız oluyor ve uygun fiyatlara mal oluyor.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ