Koltuk ve Halıdaki Kan Lekelerini Çıkarma Yöntemleri ve Kullanılacak Malzemeler

Koltuk ve Halıdaki Kan Lekelerini Çıkarma Yöntemleri ve Kullanılacak Malzemeler

Koltuktaki kan lekesi nasıl çıkar? Veya çarşaf, sandalye, halımızda ve kıyafetlerimiz de oluşan oldukça zor çıkan kan lekesi nasıl çıkar. Koltuk ve halıdaki kan lekelerini çıkarma yöntemleri ve kullanılacak malzemeler nelerdir.

Genellikle koltukta karşımıza çıkan kan lekesi kumaşın farklı oluşuyla daha inatçı bir hale gelebilir. Bilmemiz geren bir kaç püf noktasıyla işimiz oldukça kolay olacaktır, kan lekesi sıvı olduğundan çabuk emilir ve kurumadan temizlemek gerekir.

Koltuktaki kan lekesi nasıl çıkar?

• Kan lekesi kıyafetimiz de olabilir parmağımız da ufak bir kesik oluşması helinde dikkatimizden kaçar ve üzerimize damlaya bilir nasıl çıkartırız. Oksijenli su ile lekeyi çıkarmak mümkün eczaneden temin edebilirsiniz.

• Halıdaki ve koltuktaki kan lekesi nasıl çıkar kan lekesini çıkarmak içim oldukça basit ve pratik bir çözüm evimizde bulunan nişasta ile temizlemek gayet kolay nişastayı macun haline getirin güzelce silin oldukça kolay,

• Taze kan lekesini soğuk su ile yıkamak hemen çıkmasını sağlayacaktır, kurumuş kan lekesi oldukça zor bir lekedir.

• Kurumuş kan lekesi için amonyak kullanımı uygulaya bilirsiniz yaklaşık 2- 3 yemek kaşığı amonyak 1 litre suya yeterli olacaktır bastırmadan siliniz.

• Kan lekesine hemen müdahale edemiyorsanız nişasta serpin ve kuruyunca fırçalayın.

• Kumaşlarda kan lekesini nasıl bir yöntem uygulaya biliriz sıcak su kullanımı lekenin kalıcı olmasını sağlar kıyafetlerde soğuk su ile temizleyin. pantolona bulaşan kan lekesine diş macunu en etkili çözümdür. Diş macunu sürüp ovalayın kurumaya bırakın ve soğuk su ile yıkayıp sabunla temizleyin,

• Koltuktaki kan lekesini çıkartırken lekeye soğuk su ile temizlemek en doğru işlem olacaktır,

• Diğer bir işlem ise uygun deterjan ve amonyak kullanımı.

• Yatağınıza bulaşan kan lekesi için soğuk su ve tuz karışımı etkili olacaktır kaya tuzu tercih edin daha etkili olacaktır, sprey olarak olarak püskürtün ve kuru bez ile siliniz.

• Diğer bir yöntem ise amonyak kullanımı birebir su ile çözülmesini bekleyin ve siliniz. Temiz bez ile durulama işlemi yapınız lekenin çıktığını göreceksiniz.

Bir çok pratik bilgiler ve koltuktaki kan lekesi nasıl çıkar? püf noktası daha fazlası için linke tıklayın.

Koltuktaki kan lekesi nasıl çıkar?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ