Köri Yaprakları İle Saç Rengini Koyulaştırma

Köri Yaprakları İle Saç Rengini Koyulaştırma

Kadınların en hassas oldukları nokta saçlarıdır. Saç rengine, saç bakımına, saç boyuna büyük önem veren kadınlar, günlerinin büyük kısmını kuaför ve güzellik salonlarında geçirmektedir. Bunların yanı sıra evde kendi uygulamalarıyla da bakımlarını gerçekleştiren kadınlar, bitkisel yollarla saç renginde değişiklikler yaratmayı severler. Ayrıca platin, sarı gibi açık tonlarda boyama işlemi gerçekleştiren bir kadın, bir süre sonra bu renkten sıkılacak ve saçını koyulaştırmak isteyecektir. Ancak saçın çok açık tondan koyuya dönmesi zaman alan ve zor bir işlemdir. Bitkisel olarak bu süreci hızlandırabilirsiniz.

Mesela; köri yaprakları ile saç rengini koyulaştırma işlemi uygulayarak saç renklerini farklılaştırmak istedikleri görülmektedir. Köri yaprakları ile saç rengini koyulaştırabileceğiniz gibi, saçınıza sağlık da kazandıracağınızı bilmeniz gerekir. Bitkisel yollarla yapılan saç bakımı, saça zarar vermekten çok, saçın sağlıklı bir şekilde uzamasına da yardımcı olmaktadır.

 

 

Saçlarınız Değerlidir

Köri yaprakları ile saç rengini koyulaştırma işlemini yapmak için köri yaprakları ve Hindistan cevizi yağı yeterli olacaktır. Yapımı ve uygulanması kolay olan bu bitkisel yöntem sayesinde saçlarınızı koyulaştırabilir, karamel, kahve tonları, çikolata rengi, bakır rengi gibi renklere dönüştürebilirsiniz. Üstelik bitkisel yollarla saçınızın rengini değiştirdiğiniz için, saçınızda yıpranmalar, yanmalar, kırılma ve dökülmeler görülmeyecektir. Güzellik salonlarında uygulanan işlemler kimyasal maddelerden oluştuğu için, saçınıza ciddi boyutlarda zarar vermektedir. Saçınızın yıpranmaması için doğal yöntemleri kullanmaya çalışmalı ve saçınız konusunda dikkatli olmalısınız.

Karışımın Hazırlanması

Bir çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı içerisine bir avuç köri yapraklarını katarak, kaynatmalısınız. Kaynayan bu karışımın yağını süzerek, suyunu soğuması için bir süre bekletin. Köri suyu soğuduktan sonra saç diplerinizden saçınızın ucuna kadar masaj yaparak iyice uygulayın. Yaklaşık bir saat saçınızda köri suyunu bekletip, daha sonrasında duş alın. Bu uygulamayı haftada 2 kez yapabilir, köri yaprakları ile saç rengini koyulaştırma ile istediğiniz renk tonuna ulaşana kadar tekrar edebilirsiniz. Aynı zamanda köri suyundan içerek de bu uygulamaya takviye sağlayabilirsiniz. Sağlık açısından hiçbir sakıncası görülmemiştir.

Güzellik sırlarını sitemizde aramaya devam edebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ