Korseler Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Korseler Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Fazla kiloları kıyafetlerle gizlemek için etkili yöntemlerden biri korsedir. Özel günlerde hanımların kurtarıcısı olan korseler; fazlalıkların gizlenmesini sağlarken, sürekli kullanıldığında birkaç bedene kadar incelmeye de yardımcı olmaktadır. Korseler elbette ki tek başına zayıflatıcı bir etkiye sahip değildir. Ancak üretildiği materyal ve vücudu sarmasından dolayı terletme özelliği sayesinde yağların o bölgelerde daha çabuk atılmasını sağlamaktadır.

Düğün, nişan, özel davetler gibi genellikle abiye elbiselerin tercih edildiği günlerde kıyafetler ne yazık ki vücuttaki bütün kusurları ortaya dökebilmektedir.

Doğum sonrasında ya da verilen fazla kilolar sayesinde sarkmış karın ve göbek için korse, hanımların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Korse sayesinde giyilen tek parça elbisenin ortaya çıkaracağı kusurlar anında görünmez olmaktadır.

Korse, genellikle karın, göbek ve basenlerdeki fazlalıkları ve kusurları gizlemenin yanı sıra vücudu daha derli toplu gösterdiği için hanımlar tarafından tercih edilen bir iç giyimdir. Korse çeşitleri sadece vücudu toparlamaya yarayanlarla sınırlı değil elbette. Üretildiği maddeler sayesinde bazı korselerin vücuttaki kusurları kapatmanın yanı sıra zayıflatıcı özelliği de bulunmaktadır.

Korse satın alırken vücut yapınıza en uygun olanını seçmeniz önemlidir. Ayrıca daha ince görünmek için alacağınız korsenin en fazla 1-2 beden küçük olasına dikkat etmek gerekmektedir. Daha küçük beden korseler sağlığınız için ciddi bir tehdit haline gelebilir hatırlatalım. Korse kullanmaya karar verdiyseniz önem vermeniz gereken hususlardan biri de 24 saat içinde en fazla 8-9 saat kullanılmasıdır. Günün sonunda korseyi mutlaka çıkarıp vücudunuzun rahatlamasını sağlamalısınız ve kesinlikle üzerinizde korseyle uyumamalısınız hanımlar.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ