Kurban Bayramı Kaç Gün Tatil?

Kurban Bayramı Kaç Gün Tatil?

Kurban Bayramı Kaç Gün Tatil?

Türkiye’nin bu günlerde en merak ettiği sorulardan biri de kurban bayramı tatilinin kaç gün olacağıdır. Dini bayramlardan biri olan kurban bayramı her sene 10 gün beri gelerek git gide yaz aylarına doğru yaklaşmaktadır. Geçen yıl 11 Eylül kurban bayramı başlangıcı iken bu sene 1 Eylül Cuma günü başlamaktadır. 1–4 Eylül arası kesin bayramı tatili olarak açıklanmıştır. Bunun yanı sıra ise arife günü olan 31 Ağustos tarihinin tam mı yoksa yarım gün mü tatil olacağı netlik kazanmamıştır.

Bu sene dini ve resmi tatillerinin bir çoğunun hafta sonuna denk gelmesinden dolayı pek çok kişi kurban bayramı tatilinin uzun olmasını istemektedir. Bu ise ancak arife günün tam gün tatil olması ve bir gün öncesi olan zafer bayramı tatili ile birleştirilmesi ile ancak mümkün olmaktadır. Hükümet tarafından şuan için net bir haber gelmiş olmasa da kurban bayramı tatili kaç gün sorunun cevabı en geç ağustos ayı ortasından açıklanması beklenmektedir. Bu gelişmeler eğer olumlu olursa kurban bayramı tatilinin 6 güne uzaması bekleniyor. Pek çok kişinin kulağı bu konuya ilişkin haberlere takılı, merakla beklenmektedir.

Hem tatil yapıp hem de kurban ibadetini memleketinde yapmak isteyenler için kurban bayramı ve zafer bayramı tatillerinin birleştirilmesi oldukça iyi bir fırsata dönüşecektir.

kurban-bayrami-kac-gun-tatil

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ