Canım Anne

Kurban Bayramı Ne Zaman? – Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün?

Kurban Bayramı Ne Zaman? – Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün?

Yılın ikinci bayramı olan Kurban Bayramı bu yıl hangi günler kutlanacak, ne zaman başlıyor ve Kurban Bayramı tatili kaç gün sorularının cevaplarını içeriğimizden bulabilirsiniz.

Kurban Bayramı Ne Zaman?

Dört günlük yılın ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı bu yıl 20-24 Ağustos tarihlerinde kutlanacak. Müslümanlar için önemli dini bayramlardan biri olan Kurban Bayramında Allah’a yaklaşmak ve onun rızasına ermek amacıyla kurban kesilir. Maddi açıdan gücü yerinden olan kişilerin kurban yapması gerekir. Borç harç veya daha sonra maddi açıdan sıkıntıya düşülecek ise kurban kesmek farz değildir. Kurban bayramının arefesi 20 Ağustos Pazartesi gününe denk geliyor. İlk günü ise 21 Ağustos Salı gününe denk gelecek.

Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün?

Tatilcilerin ve çalışanların en fazla merak ettiği konulardan biri olan Kurban Bayramının kaç gün olacağı sorusunun cevabı kesin olmamakla birlikte 9 gün olacak. Arefe günü pazartesi gününe denk gelecek. Öncesi cumartesi ve pazar günleri tatil olduğu ve salı-cuma bayram olduğu için, bayram haftasının cuma günü bitmesi ve tekrar cumartesi pazar tatili ile birlikte toplamda 9 gün kesin tatil olacak.

Bayramın 9 gün tatil olmasının net olmamasındaki en büyük neden ise arefe gününün pazartesi gününe denk gelmesi ve o gün yarım gün mü yok sa tam gün mü tatil olacağının belli olmamasıdır. Arefe günü resmi açıklama ile tam gün tatil edilirse bu yıl kurban bayramı tatili 9 gün olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ