Kurdele Nakışı Modelleri

Kurdele Nakışı Modelleri

Farklı bir tarz denemek isteyen hanımların kolaylıkla yapabileceği, kurdele nakışının son hali gerçekten çok hoş. Kurdele nakışı ile farklı tasarımlar yapmak mümkün. Havlu kenarı kurdele nakışı çok beğenilen modeller arasındadır. Çeyizler için kullanılan farklı renk ve modeller vardır. Çiçek motifli kurdele nakışı da yapmak mümkündür. Kurdele nakışı için bazı malzemelere ihtiyaç vardır.

Bunları şu şekilde sıralayabiliriz: Tutkal, keçe, makas, farklı renklerde kurdele, cımbız, ve çiçeğin ortasını süslemek için çeşitli boncuklar. Bu malzemeleri kullanarak ortaya çıkan kurdele nakışını istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Havlu kenarı kurdele nakışı dışında, tülbent kenarı kurdele nakışı, yazma kenarı kudele nakışı, bebek havlusu kenarı kurdele nakışı, battaniye üzeri kurdele nakışı sıralanabilir.

Havluların kenarlarına işlenen iğne oyaları, havluları harika bir görüntüye kavuşturuyor. Oldukça fazla modele sahip  nakışlar ile ister evinizde kendiniz için kullanın, isterseniz misafirlerinizi gelince çeyizinizden çıkartın, isterseniz de eşinize, dostunuza hediye olarak götürün. He anlamda çok kıymetlidir.

Ve hanımlar zorlanmadan yapabilirler. Bir kez öğrendikten sonra kısa sürede yapmaya başlayacaksınız. Tam bir tasarım diyebileceğimiz nakışı öğrendikten sonra, engin hayal gücünüzün sınırlarını zorlayarak farklı modeller çıkartma mümkün. Kurdele nakışı modelleri arasında çiçek desenli nakış modelleri çok fazla tercih ediliyor. Çok tercih edilmesinin sebebi, zarif ve şık bir görüntü elde edilmesinden kaynaklı. Havlunuzun rengine yada havlu üzerine işlenmiş desenin rengine göre işlenmeye başlanan nakış ile havlu, basit işlevinden çıkıp; harika bir tasarıma dönüşüyor. Üzüm taneleri kurdele nakışı, papatya kurdele nakışı , böğürtlen kurdele nakışı, limon taneleri kurdele nakışı diye çoğaltmamız mümkün. Genelde renkli iplikler ile işlenen kurdele nakışının görsel şölene dönüşmesini heyecanla bekleyen sitemizin takipçi emekçi ve maharetli eller işini daha hızla yapıyor.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ