Kurdeşen İçin Doğal ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Kurdeşen İçin Doğal ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Kurdeşen İçin Doğal ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Kurdeşen rahatsızlığının tıptaki adı ürtikerdir. Bu hastalık cildin farklı yerlerinde, çeşitli büyüklüklerde kızarıklık ve döküntülerin meydana gelmesi ile ortaya çıkmaktadır. Kurdeşen rahatsızlığı kullanılan ilaçlara, strese, enfeksiyona veya alerjiye tepki olarak ortaya çıkmış olabilir. Eğer sizlerde vücudunuzun belli bölgelerinde kızarlık be döküntü sorunu ile karşı karşıya kalmışsanız hemen bir doktora görünmelisiniz. Tıbbi tedavinin yanı sıra kurdeşen rahatsızlığınızı hafifletmek için bazı doğal ve bitkisel yollar deneyebilirsiniz. Kurdeşen için doğal ve bitkisel tedavi yöntemleri arasından birkaçı ise şu şekildedir;

kurdesen-icin-dogal-bitkisel-tedavi-yontemleri

  • Soğuk kompres: Vücudunuzda kurdeşenin gözüktüğü alanlara soğuk kompres yaparak kaşıntı, kızarıklık ve kabarıklık hissini azaltabilir, rahatlama sağlayabilirsiniz.
  • Karbonat: İltihaplara iyi geldiği gibi aynı zamanda kaşıntıyı da hafifletme etkisi bulunmaktadır. Bir kabın içine 2 yemek kaşığı karbonat ekleyiniz ve üzerine az biraz su koyarak karbonatı macun kıvamına getiriniz. Daha sonra macun kıvamına getirdiğiniz karbonatı kızarıklık, şişlik olan bölgelere sürerek 10 dakika bekleyiniz. Ilık su ile durulayınız. Günde 1 defa uygulayınız.
  • Elma sirkesi: Cilt rahatsızlıklarına karşı oldukça etkilidir. Eşit miktarda sirke ve suyu karıştırınız. Ardından elde etmiş olduğunuz bu karışımla kızarıklık, şişme veya döküntü olan yerleri siliniz. Bu işlemi günde 1 veya 2 kere tekrarlayınız.
  • Aloe vera jel: Aloe vera bitkisinin içinde bulunan jel cilt sorunlarına, kızarıklık, kaşıntı, dökülme, şişlik gibi sorunlara karşı oldukça etkilidir.

kurdesen-icin-dogal-bitkisel-tedavi-yontemleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ