Küvetteki Siyah Lekeleri Temizleme

Küvetteki Siyah Lekeleri Temizleme

Duşa kabin ve küvette oluşan siyah lekeleri temizlemeniz için pratik, etkili temizleme yöntemlerini aşağıdan detaylı olarak bulabilirsiniz.

Sürekli kullandığımız duşa kabin ve küvet özellikle köpüklü ürünlerin kalanlarından dolayı bir süre sonra siyah lekelenmelere maruz kalır. Bu siyah veya sarı lekeler görüntü olarak çirkin durduğu gibi sağlık açısından da zararlıdır. Düzenli olarak temizlik yapmadığınız takdirde bu lekeler inatçı bir hale gelir ve temizlenmesi giderek zorlaşır. bu yüzden düzenli periyotlar ile duşa kabin veya küvetleri temizlemenizi öneririz. Hali hazırda var olan siyah lekeleri çıkarmak için ise aşağıda yer alan etkili küvet temizleme yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Küvetteki Siyah Lekeleri Temizleme

  • Bir sprey şişesi içerisine beyazlatıcı krem temizlik ürününü ve sirkeyi ekleyin. Daha sonra iyice karıştırıp bir pamuk yardımı ile bu karışımı siyah lekelerin olduğu alanlara tampon yaparak sürün. Bir süre bekledikten sonra pamukları alın ve fırça yardımı ile ovalama yapın. Siyah lekelerden eser kalmayacaktır.
  • Bir sargı bezini iyice çamaşır suyuna batırın. Daha sonra bu bez ile siyah lekelerin olduğu bölümleri, fayansları, duşa kabinin camlarını temizleyin. Daha sonra bol su ile durulayın.
  • Sonuncu yöntemimiz ise oldukça etkili bir yöntem olan karbonat ve arap sabunu karışımıdır. Bir kova içerisine arap sabunu deterjanını ve karbonatı ekleyip. İyice karıştırın. Daha sonra bir fırça yardımı ile siyah lekeleri bu karışım ile temizleyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ