Lavabo Temizliği için 3 Püf Noktası

Lavabo Temizliği için 3 Püf Noktası

  Lavabolarımızı gün içinde çok fazla kullandığımız için çok çabuk kirlenip, kireç lekeleri oluşmaktadır. Bunun için birçok kimyasal madde ile temizlemek mümkün olsa da aslında insan sağlığını tehdit eden bu ürünler yerine doğal ürün ve maddeleri kullanarak da aynı sonuca ulaşmak mümkündür.

Lavabolarınızın giderleri tıkanmış veya su yavaş gidiyorsa öncelikle bunu için bir çalışma yapmalısınız.

  • Lavabonun gider kısmına yarım bardak sirke ve yarım bardak karbonat koyup üzerine kaynar suyu dökünüz. Ardından suyu 5 dakika kadar açık bırakınız ki iyice giderler açılsın. Daha sonra ise pompa ile pompalayarak etkili bir açılma sağlayabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde tüm giderleriniz sorunsuz şekilde açılacak aynı zamanda da lavabodan gelen yemek artığı kokularını da yok edecektir.
  • Doğal lavabo temizliği için ise yine sirke ve karbonatı macun haline getiriniz. Ve sünger yardımı ile tüm lavaboyu ovunuz. Macunu tüm alana yaydıktan sonra ise 5 dakika bekleyip durulayınız. Ortaya çıkan sonuçtan oldukça memnun kalacaksınız. Bu yöntemi kullanarak hem etkili sonuç elde etmiş olacak aynı zamanda da doğal maddeleri kullandığınız için sağlığınızı tehlikeye atmamış olacaksınız.
  • Banyonuzdaki fayansları temizlemek için ise yine karbonat, limon tuzu ve sirkenin gücünden yararlanabilirsiniz. Karbonatı toz haline fayanslara sürüp ıslak sün ger ile ovalayınız. Ardından mikro fiber bez kullanarak durulayınız.

Doğal yöntemler hem etkili ve başarılı sonuçlar almanızı sağlar, hem çevreye zararlı maddelerin gitmesini önler, hem de sağlığınızı tehdit etmez. Bu yüzden birçok para verip ağır kimyasal maddeler içeren ürünleri kullanmaktansa doğal ürün ve maddeler ile kendi temizliğinizi kendiniz doğal yollar ile yapabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ