Lavabo Temizliğinin Püf Noktaları

Lavabo Temizliğinin Püf Noktaları

 Evimizin hijyeni ve temizliği oldukça önemlidir. Evimizin her odası gibi banyolarımızdaki ve mutfaklarımızdaki lavaboların temizliği ve hijyeni de bir o kadar önemlidir. Birkaç püf noktasına dikkat ederek daha etkili ve pratik bir temizlik yapabilirsiniz. Her temizliğin bir kolaylığı olduğu gibi lavaboların temizliği içinde birkaç püf noktası vardır.

Banyo ve mutfaklarımızın en çok kullandığımız bölümleri elbette ki lavabolardır. Bu yüzden de diğer alanlardan daha çabuk kirlenirler. Eğer lavabolarınızın birer mikrop yuvasına dönüşmesini istemiyorsanız mutlaka temizliğine dikkat etmeli ve düzenli olarak temizliğini yapmalısınız.

  Lavabolarda oluşa kireç birikintileri inatçı lekelenmelere sebep olabilmektedir. Ancak bu lekelenmeleri giderebilmek için bazen ekstra çaba sarf etmek gerekir. Bunun için ağır kimyasal içeren temizlik ürünlerini kullanmanız şart değildir. Bunun yerine daha pratik ve ekonomik olan limonun gücünden yararlanabilirsiniz. Bütün bir limonu ortadan ikiye bölün ve iyice bu limon ile lavabolarınızı ovunuz. Daha sonra ise bol su ile durulayıp kuru bir bez ile kurulayınız. Oldukça etkili olan bu yöntemi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Etkili olduğu kadar da aynı zamanda hem sağlıklı hem de ekonomik bir çözümdür.

Mermer lavaboların üzerinde oluşan lekeler için amonyak ve çamaşır suyunu bir arada kullanarak iyice ovunuz ve bol su ile durulayınız. Özellikle de mutfak lavabolarında oluşan yağ lekeleri için yağ çöz kullanabilirsiniz. Yağ çözü lavaboya dökünüz ve bekleyiniz. Daha sonra iyice onarak yıkayınız ve bol su ile durulayınız.

Eğer lavabonuzda mürekkep lekesi varsa bunun için amonyak ve oksijenli su karışımını kullanabilirsiniz. Bu karışımı lavaboya uygulayın iyice ovarak temizleyin ve durulayınız.

Metal lavabolarda oluşan pas lekeleri için beyaz sirke birebirdir. Sirkeyi lekenin üzerine dökün ve 1 dakika bekletiniz ve bol su ile doldurunuz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ