Lifzade kese lif yapılışı

Lifzade kese lif yapılışı oldukça şık görselliği olan lif modelimizi siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Yuvarlak modeli de sayfamızda bulunmaktadır. Takım lif olarak değerlendirebilirsiniz. Çeyiz bohçalarında olması gereken lif modeli olduğunu düşünüyoruz.

Lif modelleri çeyizler için oldukça önemlidir. Farklı seçenekleri bulunan lif modelleri sayısızca yapılmaktadır. Sayfamızda istediğiniz yeni ve kolay, lif çalışmalarını bulabilirsiniz. Yeni lif örneklerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalınız..

Lifzade kese lif yapılışı

Malzemeler: Ekru renk lif ipi
Sarı sim ip
7 numara ve 22 numara tığ
Makas
İğne

Yapılışı: Ortadan 6 fıstık olarak başladığımız kese lifimizi 6 dilim halinde örüyoruz. Tekli fıstıkların üzerine 3 lü fıstıklar yaparak dilimleri oluşturuyoruz. Her sırada ve her dilim sonunda arttırma işlemi yapıyoruz. Her dilimde 7 fıstık olana kadar bi işlemi tekrar ediyoruz. Üst tarafta tek dilim üstünde 3 sıra sonunda arttırma işlemi yaparak örüyoruz ve ilk parçayı bitiriyoruz. Aynı şekilde bir tane daha örüyoruz ve tek parça üzerinde ortadaki 6 fıstık olarak başladığımız sırada aradaki zincirlerin boşluğuna yapraklarımızı kuruyoruz. Dilimlerin arasına yapraklarımızı örüp sabitliyoruz ve sarı sim ipimizle üstüne işleme yapıyoruz. Yapraklar bittikten sonra iki parçayı kenar oyasını yaparken birleştiriyoruz ve üstüne bütün kenarda simli iple çerçeve yapıyoruz. En son çiçeğini örerek ortaya dikerek sabitliyoruz. Detaylı yapılışı için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Yapacak olan herkese şimdiden kolay gelsin dileklerimizi iletiyoruz.

Lif modeli, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımların oldukça değerlidir..

Lifzade kese lif yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

Suzanın elişi dünyası kanalına çok teşekkür ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ