Canım Anne

Lifzadem yuvarlak lif modeli yapımı

Lifzadem yuvarlak lif modeli yapımı

Lifzadem yuvarlak lif modeli yapımı öncesinde kese ve yıldız modelini sizlerle paylaşmıştık takım lif modeli arayan arkadaşlarımız için lifzadem serisini yapabilirsiniz.

Lifzadem lif örneği en çok sipariş alan lif modelleri arasında yer almaktadır. Yapılışı detaylı olarak video anlatımda anlatılmıştır. Deneyecek olan arkadaşlarımızın kolaylıkla yapacağı lif modeli olacaktır.

Farklı lif örnekleri için yazımızın içindeki linke tıklayarak birçok lif örneğine ulaşabilirsiniz. Yeni tasarım lif modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalınız..

Lifzadem yuvarlak lif modeli yapımı

Malzemeler: 1 tane beyaz lif ipi, 1 tane golt sim oya dantel ipi

8 Numara tığ

Sim ipi örmek için 18, 21, 22, oya dantel tığı 1 tanesi

Makas Etamin iğnesi

Yapımı: Yıldız tekniği, Tırabzan tekniği, Zincir tekniği Dikiş

Model anlatımına 5 zincir çekip halka yapılır içine altı fıstıkla başlayıp kapatılır. Altı dilim hallinde beyaz ile toplam 8 örülür (isteğe göre büyütebilirsiniz) Kenar için her iki fıstığa denk gelecek şekilde yarım ay şeklinde, 5 yada 6 fıstık ve aralarına 1 zincir çekip tekrar geri sıradaki yuvaya batarak örülür.

Kenarına sim ip ile 3 ve ya 4 çekerek sıkı iğne batılır tabanın çevresini he örülür. Süsleme için orta altı fıstık kenarının bir tanesinden başlayıp üçlü fıstık yaparak artırma yapıp üç sıra örülür ve tekrar eksiltmeye başlanır iki fıstık kapatana kadar örülür ve beşinci zincire batılır.

Toplam altı yaprak örülür tutturulur. Yaprakların üstüne golt ip ile dikiş atılarak çizgiler yapılır. Ve gülleri örüp dikilir Lifzadem yuvarlak lif modeli biter. Yapacak olan herkese kolay gelsin.

Lif modelleri, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Lifzadem yuvarlak lif modeli yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

Pembeli örgüler kanalına çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ