Limon çekirdeği çimlendirme ve filizlendirme nasıl yapılır

Limon çekirdeği çimlendirme ve filizlendirme nasıl yapılır

Limon çekirdeği çimlendirme ve filizlendirme nasıl yapılır

Limon çekirdeği çimlendirme ve filizlendirme nasıl yapılır kendi limon ağacınızı evinizde balkonda yetiştire bilirsiniz. Bir çok komşunuzda limon ağacını balkonunda yetiştirdiğini sizlerde görmüşsünüzdür.

Limon çimlendirme ve filizlendirme nasıl yapılır. Merak ediyorsanız sizler için güzel bir video anlatımı paylaştık, izleyerek sizlerde balkonunuzda limon ağacını severek yetiştire bilirsiniz.

Yeşili doğayı, bitkileri sevenler bahçesinde balkonunda bir çok çiçeği ve yetişe bilen fideleri yetiştirmeye devam ediyor. İlk defa yetiştirmeyi düşünenler için limon çekirdeği çimlendirme ve filizlendirme nasıl yapılır anlatmaya çalışalım.

Limon çekirdeğinden limon yetiştirme 

• Limon ağacını yetiştirmek için öncelikle limon çekirdeği gereklidir. Organik limon olmasına dikkat etmekte fayda var.

• Bahçenizde yetiştirmeyi düşünmüyorsanız. Saksı seçimini altı delikli olmasına dikkat etmeliyiz.

• Toprak seçimi yine organik güzel gübre seçimi yapılmalıdır.

• Limon yetiştirmek için alanınız kısıtlı ise dekoratif amaçlı düşünüyorsanız mayer limon fidelerini tercih etmelisiniz. Balkonda ve evde saksıda en çok tercih edilenlerden.

• Bol güneşi seven limon bitkisi çimlendirme yaptığımız limon çekirdeklerini saksımıza ektiysek bol güneş gören yerde olmasına dikkat edelim. Üzerine poşet geçirerek ve devamlı nemli olduğunu kontrol edelim ve hazla sulayıp çürümesine neden olmayalım 1-2 haftada filiz verecektir poşeti çıkartıp filizlenmesini bekleyip istediğimiz büyüklüğe gelince bahçemize ekelim ve limon ağacına aşı yapılması gerektiğini unutmayalım meyve vermesi için genellikle aşılama yapılmaktadır.

Bahçe işleri, evde fidan yetiştirme ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Beğenilerinizi ve paylaşımlarınızı unutmayınız.

Limon çekirdeğinden çimlendirme ve filizlendirme nasıl yapılır video anlatımlı olarak izleyerek uygulaya bilirsiniz.

https://youtu.be/A-1lgbSJGJ4

Özge Arslan Tana kanalına bu güzel video için çok teşekkür ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ