Limon ile Çamaşırların Doğal Beyazlığını Geri Kazandırın

Limon ile Çamaşırların Doğal Beyazlığını Geri Kazandırın

Pratik bilgiler ana başlığımız altında bugün limon ile çamaşırların doğal beyazlığını geri kazanmasını sağlamaya çalışacağız sevgili hanımlar.

Başta çamaşır suları olmak üzere çamaşırlarınıza eski beyazlığını kazandırmak için denemediğiniz kimyasal temizlik ürünü kalmadığından eminiz. Ama ne yazık ki bunların birçoğu çamaşırlarınızı beyazlatmak yerine sadece yıpratmaya yönelik ürünlerdir. Peki, o halde çamaşırlarınız nasıl beyaz olur bir de doğal yöntemler deneyerek sonuca ulaşmaya çalışalım.

limon-ile-camasirlarin-dogal-beyazligini-geri-kazandirin-1

Gerekli malzemeler

Ocağın üstüne koyabileceğiniz büyük bir kap

4 adet limon

limon-ile-camasirlarin-dogal-beyazligini-geri-kazandirin-2

Yapılışı

Yapacağınız uygulama için derince bir kaba ve 4 adet orta boy limona ihtiyacınız olacak. Kabın içini suyla doldurun ve limonları dilimleyerek içine atın. Limonların kabuğu kesinlikle soyulmayacak. Kabınızı ocağın üstüne alıp kaynatmaya başlayın. Limonlar eriyene kadar kaynatmaya devam edin. Limonlar erimeye yüz tuttuğunda ocağın altını kapatıp, beyazlamasını istediğiniz giysileri her tarafı ıslanacak şekilde kabın içine bastırın. Bir saat kadar beklettikten sonra çamaşırlarınızı limonlu sudan çıkarın ve çamaşır makinenizde normal deterjanla bir kez daha yıkayın. Çamaşırlarınızın hala istediğiniz beyazlığa ulaşamadığını düşünüyorsanız bir dahaki sefere makinenizin deterjan gözüne bir miktar oksijenli su ekleyip bir de böyle yıkatın.

limon-ile-camasirlarin-dogal-beyazligini-geri-kazandirin-3

Son bir önerimiz daha olacak hanımlar, beyaz çamaşırlarınızı yıkarken makinenizin deterjan gözüne temizlik malzemenizle birlikte çamaşır sodası veya limon tuzu da ilave ederek yıkama yaptırın. Önceki tavsiyelerimiz işe yaramadıysa bile bu mutlaka sizi çözüme götürecektir.

 

Evet, hanımları size önerdiğimiz bu kadar püf noktası sayesinde çamaşırlarınız ilk günkü beyazlığına mutlaka kavuşacaktır. Sitemizdeki yemek tarifleri bölümümüz de ilginizi çekecektir. Denemiş leziz yemek tarifleri sizin için derlendi.

limon-ile-camasirlarin-dogal-beyazligini-geri-kazandirin-4

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ