Limondan Nasıl Daha Fazla Su elde Ederiz?

Limondan Nasıl Daha Fazla Su elde Ederiz?

Her mevsim severek tükettiğimiz bir meyvedir limon. Yaz aylarında suyunu sıkıp lezzet deposu buz gibi limonatalar yapılır, kışın ise çayların vazgeçilmez malzemesidir. Tatlılarda, hamur işlerinde, salatalarda ve kısır gibi yiyeceklerin de tadına tat katan limonlar bazen istediğimiz kadar sulu çıkmayabiliyor ya da biz yanlış uygulamalarla limonu doğru sıkamayabiliyoruz ve ziyan ediyoruz ne yazık ki. Pratik bilgiler başlığımızın bugünkü konusu limondan daha fazla su elde etmenin yolları olacak hanımlar.

limondan-nasil-daha-fazla-su-elde-ederiz-5

Limonu doğru tekniklerle sıktığınız takdirde, ondan en fazla suyu çıkarmanız mümkün. Şimdi gelin bu püf noktaları neymiş birlikte inceleyelim.

Ev Yapımı Limonata Videolu Tarifi

limondan-nasil-daha-fazla-su-elde-ederiz-4

*Limonu buzdolabında sakladığımızı var sayarak, dolaptan çıkarır çıkarmaz sıktığınız takdirde yeterli suyu elde edemeyeceğinizi hatırlatalım. Soğumuş haldeki limonu sıcak suyun içinde bekletebilir veya üzerine birkaç delik açarak mikrodalganızda ısıtabilirsiniz. Bu şekilde sıktığınızda limondan ne kadar fazla su çıktığını göreceksiniz.

*Limonu sıkmadan önce mutfak tezgahı üzerinde avucunuzun da yardımıyla ileri geri bastırmanız yine limondan fazla su çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

limondan-nasil-daha-fazla-su-elde-ederiz-3

*Limonu sıkarken cam bir limon sıkacağı kullanmanız alacağınız su miktarını arttıracaktır. Elinizle sıkacağınız zaman ise bir çatal veya kaşıkla desteklemeniz limondan fazla su almanızı sağlayacaktır.

*Limonları genellikle enlemesine ortadan ikiye bölerek sıkarız öyle değil mi? Bu sefer uzunlamasına kesip bu şekilde sıkmayı deneyin. Göreceksiniz limondan çok daha fazla su çıkacak.

limondan-nasil-daha-fazla-su-elde-ederiz-2

Sizlere verdiğimiz patrik yöntemlerle limon sıktığınızda artık limonlarınız ziyan olmayacak, normalden çok daha fazla su elde etmiş olacaksınız. Vitamin deposu ve lezzet kaynağı olan limonu hayatınızdan hiç eksik etmemenizi de özellikle tavsiye ediyoruz.

Bebek yelekleri örneklerimizi bu linki tıklayarak inceleyebilir, kış ayları gelmeden bebekler için sıcacık yelekler örmeye başlayabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızda sitemizin linkini paylaşarak dostlarınızın da farklı kategorilerdeki yazılarımızı incelemesini sağlayabilirsiniz.

limondan-nasil-daha-fazla-su-elde-ederiz-1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ