Limonun Bazı Kullanım Alanları

Limonun Bazı Kullanım Alanları

Limon çok iyi bir dezenfekte edici özelliği ile bilinmektedir. Ekşi bir tadı olup her girdiği yemeye ya da ortama fayda sağlamaktadır. Özellikle limon yemeklerde çok kullanım sağlanmakta ve girdiği her yemeğe de çok ayrı lezzetler katmaktadır. Bu yüzden T ürk geleneğinin vazgeçilmezi sayılmaktadır. Sıvı ya da katı yemeklerin birçoğuna limon eklenerek daha lezzetli bir tat elde edilmiş olunmaktadır. Limonun bazı kullanım alanları bulunmaktadır. Bu alanlar kişinin tercihine göre kullanılmaktadır. Mesela bir bayan yemek içinde kullanabiliyorken temizlik içinde limondan faydalanabilir.

Limonun bazı kullanım alanları mesela mutfak tezgâhlarının temizlenmesi için limondan faydalanmak mümkün olmaktadır. Bunun dışında kıyafetler için kimyasal maddeler kullanmak yerine limonun beyazlatıcı özelliğinden faydalanılması kişinin daha sağlıklı bir kıyafet giyilmesini sağlamaktadır. Mutfak ocaklarındaki inatçı lekelere kullanılmış limona karbonat dökülerek zorlu lekeleri çok basit bir şekilde çözüme ulaştırmaktadır. İnsanlar her ihtiyaçlarında limon kullanmaktadır. Sağlık için kullananlar genelde soğuk algınlığı ya da tansiyon hastaları için limon bulunmaz bir nimet olma özelliğini taşımaktadır. Her insan hitap ettiği için özellikle kışın her evde mutlaka limon bulunması sağlanır ve kullanılmaktadır.

Limonların Her Kısmı Değerlidir

Limonun bir sürü kullanım alanları mevcuttur. Yeter ki limon kullanacak kişiler limonlarını doğru bir şekilde kullanmalıdır. Limonun bazı kullanım alanları bununla da sınırlı değil. Çünkü limonun daha sayılması gerekecek birçok faydası vardır. Özellikle diş sağlığına önem veren kişiler belli sürelerde limondan faydalanmalıdır. Limonun beyazlatma etkisi sadece giysiler için değil, dişler içinde beyazlatma kısmından faydalanılmasında çok yarar bulunmaktadır. Limonun suyu kadar kabuklarında o derece de önemi bulunuyor. Biten limonların kabukları atılmayıp bulaşık makinelerin kaşık bölümüne koyarak limonun mis gibi kokusundan faydalanma imkânı bulunmaktadır.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ