Canım Anne

Listesiz Diyet İle Kolay Kilo Verme

Listesiz Diyet İle Kolay Kilo Verme

Listesiz Diyet İle Kolay Kilo Verme

Ülkemizde son zamanlarda görülen aşırı kilo artışı problemi günlük hayatı olumsuz yönde etkilemektedir. Kadın, erkek, yaşlı, genç herkeste görülebilen bu sorun günlük yaşamı olumsuz etkilerken aynı zamanda çeşitli sağlık sorunlarına da neden olmaktadır. Sağlıklı kilo vermek isteyenler uzun ve uygulaması zor olan listeler ile karşı karşıya kalmaktadır. Zorunlu bir liste sunulan kişilerin genellikle başarısız oldukları görülmektedir. Ancak listesiz bir şekilde bazı noktalara dikkat ederek kilo vermekte mümkündür.

Listesiz Diyet İle Kolay Kilo Verme

  Listesiz diyet programının püf noktaları ise aşağıdaki gibidir;

  • Hızlı yemek yemek kilo almanın en önemli nedenleri arasında yer almaktadır. Bunun için olabildiğince yemeklerinizi yavaş yiyiniz ve çokça çiğneyiniz. Ana yemekleriniz en az 15-20 dakika sürmelidir. Böylelikle metabolizmanız daha hızlı ve verimli çalışır.
  • Su tüketimine önem vermelisiniz. Gün içinde en az 1,5 2 litre su tüketmeye özen gösteriniz. Yemeklerden yarım saat önce mutlaka 1 bardak su içiniz. Düzenli olarak içilen su metabolizmayı hızlandırmaktadır.
  • Sebze ağırlıklı olacak bir beslenme programını tercih ediniz. Sebze tüketerek hem daha az kalori almış olursunuz hem de bağırsaklarınızın, metabolizmanızın daha hızlı çalışmasına yardımcı olursunuz.
  • Porsiyonlarınızı küçültünüz. Bir porsiyon meyve içine yarım muz, yarım elma ve bir tane mandalina girmektedir.
  • Tatlıyı en fazla haftada 1 veya 2 kez tüketiniz. Ani gelen şeker krizleriniz için kuru kayısı, kuru üzüm tercih ediniz.

Listesiz Diyet İle Kolay Kilo Verme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ