Maket Gemi Yapımı

Maket Gemi Yapımı

Okul öncesi çocuklar ve meraklıları için maket gemi yapımının detaylarını, maket gemi örneklerini içeriğimizden bulabilirsiniz.

Çoğu kişinin hobisi olan maket yapmak küçük yaşlarda kazanılan bir hobi alanıdır. Çocuklarınızın da büyüdüğünde zekasını geliştirebilecek bir hobisinin olmasını istiyorsanız onlara maketten ev , araba, uçak, hayvan veya gemi yapmasını öğretebilirsiniz. İsterseniz hazır satılan maket parçalarını alıp onun birleştirmesini sağlayabilir ya da daha faydalı olacak kartondan maket yapmayı da öğretebilirsiniz.

Okul öncesi eğitimde yapılan el işi etkinliklerinin başında kartondan maket yapma vardır. Kartondan yapılan maketler çocukların hayal dünyasını geliştirirken onların daha zeki olmasını da sağlamaktadır. Maket yapmak için gerekli malzemeleri temin ettikten sonra yapmak istediğiniz maketin şablonunu çıkarıp kolayca maket geminizi bitirebilirsiniz.

Maket Gemi Yapımı

Gerekli Malzemeler: Maket için karton, yapıştırıcı, makas, boyalar.

Yapımı:

  • Beğendiğiniz maket geminin ilk olarak internette bulunan şablonunun çıktısını alın.
  • Daha sonra şablona uygun bir şekilde yüm parçaları makas yardımı ile eksiksiz olarak kesin.
  • Maket için gerekli karton parçalarını kestikten sonra numaralandırın. Böylelikle birleştirdiğinizde karıştırmadan doğru bir şekilde yapabilirsiniz.
  • Parçalarınızı şablondaki sıraya göre birleştirmeye başlayın.
  • Birleştirme işlemi bittikten sonra istediğiniz renkte boyamasını yapın.
  • Eğer çocuklara maket gemi yaptıracaksanız boya kullanırken herhangi bir şart koymayın. Kendi isteğine göre maket gemiyi boyasın. Böylelikle kafasında hayal ettiği geminin görüntüsünü ortaya çıkarabilir.

Maket Gemi Örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ